OPINEO

JAK WYBRAĆ ROZMIAR GORSETU - MODELUJĄCE / WYSZCZUPLAJĄCE / REDUKUJĄCE

Zrozumieć rozmiary gorsetów?

Omawiamy dla przykładu rozmiar 26 cali. Pozostałe rozmiary należy rozważać analogicznie.

rozmiar 26 cali oznaczmy skrótem Þ 26”

1 cal = 2, 54 cm

26 cali = 26 x 2, 54 cm = 66 cm

26” = 66 cm

W gorsecie o rozmiarze 26” po najmocniejszym zasznurowaniu, (czyli takim, że dwa boki łączą się na plecach razem z sobą) talia wynosi 26 cali = 66cm.

To oznacza, że nie można ścisnąć gorsetu w talii bardziej niż na 66cm.

Ponadto, każdy prawdziwy gorset ma wszyty na plecach panel dodatkowy o szerokości 15 cm. Ten panel zakrywa plecy pod wiązaniem, gdy chcemy poluzować gorset, albo stopniowo natężać zaciskanie talii.

Nie należy ( szczególnie na początku) ściskać gorsetu do maksimum, ważne jest, aby regulować ucisk dla własnego komfortu i zdrowia. Temu właśnie służy panel dodatkowy, pomaga regulować stopniowy ucisk, zakrywa i chronił skórę pod wiązaniem nawet, jeżeli gorset jest zasznurowany dużo luźniej.

W rzeczywistości gorset o rozmiarze 26 cali najmocniej zasznurowany zaciska talie do 66cm a najluźniej możesz ścisnąć talię do 80 cm. Plecy nad będą zakryte panelem dodatkowym. Możliwość regulacji aż do 14 cm jest bardzo ważna gdyż nie każda kobieta ma idealną proporcjonalną figurę, a tym bardziej kształt klepsydry. Panie o szerokich biodrach będą miały gorset luźniej zasznurowany w dolnych partiach ciała niż na samej górze. Dlatego zaufaj rozmiarom podanym w tabeli zostały one dobrane uniwersalnie.

Sprawdź najpierw czy gorset na biust (overbust) będzie ogólnie odpowiedni do Twojej sylwetki, a następnie dopasuj obwód talii do rozmiaru z tabelki. Jeżeli planujesz kupić gorset pod biust (underbust) wystarczy zmierzyć obwód talii i analogicznie wybrać rozmiar z tabelki.

Jeżeli nadal nie jesteś pewna swojego rozmiaru, nie martw się! Podczas składania zamówienia w formularzu wyświetli się specjalne okienko gdzie każdy klient może podać wymiary do weryfikacji. Wpisując tam wymiary masz 100% gwarancję że przed wysyłką towaru sprawdzimy dokładnie , czy rozmiar został dobrany prawidłowo

Wybór rozmiaru jest w rzeczywistości bardzo łatwy:

nie oszukuj ! to rada zdobyta w praktyce. Zdarzało się, że Panie zaniżały lub zawyżały wymiary z różnych powodów. Nie warto, w takich sytuacjach Pani zawsze musiały wymienić rozmiar. To powoduje ponowne koszty przesyłki i długie oczekiwanie. Możesz tego uniknąć - zmierz dokładnie swoje ciało i podaj aktualne prawdzie dane. Zauważ, że oferujemy ponad 16 rozmiarów, dlatego czasami każdy centymetr ma znaczenie.

Jak Wybrać Odpowiedni Rozmiar ?

Jeżeli masz dość proporcjonalną sylwetkę wystarczy, że zmierzysz swój obwód talii i wybierzesz rozmiar na podstawie tabeli rozmiarów.

Możesz również wybrać rozmiar, robiąc proste wyliczenia według podanych wzorów

Krok 1 Zaopatrz się w centymetr i ściagnij miarę.

Ściągamy miarę, tak jak na obrazku. Zapisujemy kolejno obwody: obwód biustu – A, obwód talii – B, obwód bioder - C

Krok 2 Sprawdź, czy gorset na biust ( overbust) będzie pasował do twojej figury?

Zastosuj dwa proste wzory

Wzór nr 1

Do obwodu talii w centymetrach [C] dodaj 15 cm, suma powinna być równa lub o 1-5 cm większa od obwodu Twojego biustu [A]

Wzór nr 2

Do obwodu talii w centymetrach [C] dodaj 20 cm, suma powinna być równa lub 1-5 cm większa od obwodu Twoich bioder [D]

Jeżeli wyliczenia wykazały, że gorset overbust jest odpowiedni do Twojej sylwetki, możesz wybrać rozmiar na podstawie obwodu talii z tabelki powyżej.

Jeżeli wyliczenia pokazały inny wynik poprostu wybierz gorset underbust ( pod biust). Gorset pod biust pasuja do każdego typu figury, a rozmiar wystarczy dopasowac na podstwie tabelki i obwodu tali.

Chcesz ćwiczyć talię?

Gorsety Redukujące pod biust ( underbust ) polecamy dla Pań nieposiadających jeszcze doświadczenia z prawdziwymi gorsetami, są nieco wygodniejsze od gorsetów overbust, na początek odczuwasz więcej swobody w górnych partiach ciała.

TYLKO DLA CHĘTNYCH - INDYWIDUALNE DOBIERANIE ROZMIARU TALII

Krok 3

Rozmiary gorsetów podawane są w calach, dlatego w następnym kroku musisz przeliczyć centymetry na cale.

1 cal (1”) = 2, 54 cm

Obwód Talii w centymetrach ÷ 2, 54 = Obwód Talii w calach

aby gorset leżał idealnie i wygodnie należy wybrać rozmiar o 4 cale mniejszy od naturalnego obwodu talii w calach.Obliczyć to można wykonując proste działanie

Obwód Talii w calach - 4 cale = Rozmiar Gorsetu w calach

Jeżeli otrzymany wynik jest bliższy rozmiarowi większemu, niż mniejszemu, lepiej wybrać większy rozmiar.

np. Obwód Talii w calach - 4” = 25, 42” należy wtedy wybrać rozmiar 26"

UWAGA! Rozmiary (XXL)

Panie, których naturalny obwód talii wynosi ponad 36" lub więcej, powinny odjąć nawet 6 cali.

Przykładowe wyliczenia dla popularnych rozmiarów

Przykład 1.

Naturalny Obwód Talii = 74 cm

74 cm ÷ 2, 54 = 29, 133 cal

29,133-4 = 25.133

Należy Wybrać Rozmiar 26"

Przykłąd 2.

Naturalny Obwód Talii = 68 cm

68 cm ÷ 2, 54 = 26, 771 cal

26, 771 cal - 4 cal = 22, 771 cal

Należy Wybrać Rozmiar 22"

Wszelkie treści informacyjne zamieszczone na stronie sklepu www.gorsety-pl.pl są własnąścią intelektualną firmy Gorsety-PL chronione prawem Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994 r., Nr 24, poz. 83 z późn. zm.) oraz Ustawa z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych(Dz. U. z 2001 r., Nr 128, poz. 1402 z późn. zm.)

Sklep internetowy Shoper.pl