NOSZENIE GORSETU - MÓJ PROBLEM TO WYSTAJĄCY BRZUCH, ROZCZEPIONE MIĘŚNIE Diastasis

gorset spłaszcza brzuch

Pamiętacie, jak Kim Kardashian ochoczo pokazywała swoje zdjęcia w gorsecie na portalach społecznościowych? Nieco wcześniej duży rozgłos zdobył też wywiad z Jessicą Allbą, która ze szczegółami opowiadała jak przez 3 miesiące po porodzie chodziła każdego dnia w ciasno zasznurowanym gorsecie wyszczuplającym. Zdarzało się ,że czasem nawet w nim spała, a wszystko po to aby jak najszybciej wrócić do atrakcyjnej formy ciała z przed ciąży. Aktorka opowiadała o wszystkich zaletach i wadach tych praktyk. Nie wszystko było od razu takie wygodne i proste , ale podsumowując bez zawahania przyznała: „…naprawdę BYŁO WARTO, bo nic gorszego jak duży brzuch który pozostaje i nie pozwala nam w pełni cieszyć się macierzyństwem.”

Większość kobiet już w kilka dni po porodzie spogląda krytycznym okiem na wygląd swojego ciała. Duży i nieco obwisły brzuch, zaokrąglone boczki i fałdki tłuszczu nagromadzonego w czasie trwania ciąży nie poprawiają nastroju i powodują, że młoda mama czuje się nieatrakcyjna i brzydka, ale nie ma się, co martwić – potrzebujesz czasu, aby wrócić do dawnej sylwetki, jednak każda rozsądna pani wie że nie obędzie się bez odrobiny wysiłku i doboru właściwego rodzaju aktywności oraz dodającej energii zdrowej diety. Po całym okresie ciąży często czujemy, że brzuch i kręgosłup są też znacznie osłabione, a powrót do formy po „cesarce” nierzadko okazuje się dłuższy niż po naturalnym porodzie. Tu raczej nie ma mowy o robieniu brzuszków w pierwszych tygodniach gdyż istnieje ryzyko poważnego krwotoku. 

Gorsety redukujące masowo wracają do łask?

Po wspominanych powyżej publikacjach kolejne celebrytki  tj. Real Housewives of Atlanta's Kim Zolciak również ochoczo wskoczyły w gorsety zaraz po tym jak tylko swatały się mamami . Zainteresowanie treningiem talii w gorsecie (tzw. waist tranning) rośnie lawinowo na całym świecie.

I o ile. Kim K. raczej nie uchodzi za skarbnice wiedzy i odpowiedzialności, ma też wiele przeciwniczek i często jest kąśliwie komentowana to w jednym można się z nią bez zawahania zgodzić:

„ Wiązania brzucha po ciąży jest niesamowite!!!” Przyzna to każda kobieta , która już tego spróbowała. Tak możemy przeczytać w wielu amerykańskich artykułach które traktują na ten temat.

Świat ponownie bardzo docenia zalety treningu talii za pomocą prawdziwego gorsetu . Oczywiście są takie miejsca na ziemi gdzie techniki ciasnego obwiązywania brzucha po porodzie są powszechnie i nieustannie stosowane od wieków np. mieszkanki Trynidadu nie rozumieją jak inne kobiety mogą z tego rezygnować i tego nie robić. Czy rezygnują? Nic z tych rzeczy.- One dopiero od niedawna zdobywają wiedzę na ten temat.

Pewna mama Katarzyna-opisała swoje pierwsze doświadczenie z gorsetem, otóż po urodzeniu 5 dziecka do ściśnięcia brzucha niemalże parę godzin po porodzie namówiła ją jej doświadczona pielęgniarka. Na początku nie maiła zaufania do tego pomysłu  by ściskać i męczyć swoje organy po takim wysiłku jakim była wielomiesięczna ciąża i jej rozwiązanie. W końcu to było jej 5 poród i doskonale wiedziała czego jej ciało potrzebuje i w jakim tempie będzie wracać do formy.Po długiej dyskusji udało się namówić  na próbę. Pozwoliła ciasno zacisnąć gorset na jej brzuch i gdy tylko pielęgniarka pomogła jej usiać od razu zrozumiała dlaczego od wieków kobiety praktykowały ściskanie brzucha zaraz po porodzie. Z pokorą wyznała że był to doskonały pomysł. Gorset nie tylko wspierał jej galaretowaty brzuch i kręgosłup ale miała przede wszystkim wrażenie, że jej organy wracają na anatomicznie poprawne miejsca.

Gorset nie sprawiał, że wyglądałam od razu chudziej ( był też trochę widoczny pod ubraniem), ale nosiła go regularnie przez 40 dni od porodu i szczerze przyznaje, że jej powrót do formy po jej piątym porodzie był znacznie łatwiejszy i krótszy niż po poprzednich czterech.

Po 6 tygodniach połogu  wybrała się na wizytę kontrolną do lekarza ginekologa, spodziewała się dużej dezaprobaty ze strony medyka, a ten ku jej zdziwieniu był zachwycony jej formą oraz tym co wydarzyło się z jej ciałem.

Noszenie gorsetu powoduje, że rozdzielnie mięśni na przodzie brzuch  tzw. „diastasis” może zostać niemalże zupełnie skorygowane. Gorset działa jak szyny, które zmuszają mięśnie po obu stronach brzucha do zachowania jednego toru, blisko siebie. Ciasno zaciśnięty gorset przystosowany do regularnego noszenia odciąża też zmęczony ciążą kręgosłup i zmusza ciało do wyprostowanej postawy, to często gwarantuję też dużą ulgę w bólach lędźwiowych.

                       

Nie u wszystkie Pań pozostaje po ciąży „diastasis” czyli uciążliwy brzuszek, ale u tych Pań u których taki efekt wystąpi ich powrót do odzyskania zgrabnej, jędrnej i apetycznej sylwetki może być długi i bolesny proces. Często operacja jest jedynym sposobem leczenia ciężkich przypadków, wiec fakt że może temu zapobiec gorset czyli kawałek ciasnego opiętego materiału jest niesamowity.

Często słyszymy sceptyczne podejście do tzw. „ gorsetowania” w celu kosmetycznej korekcji talii, dziś wiemy na podstawie doświadczeń, że ściskanie brzucha po porodzie przynosi często wyłącznie pozytywne korzyści. Kobiety od wieków używały gorsety i wiele kobiet współcześnie również jest zadowolonych z efektów ich noszenia. „Teraz to ja chętnie namawiam moje koleżanki które stały się matkami, aby w ten sposób zadbał o swoje brzuchy i talię- przyznaje Katarzyna. Noszenie gorsetu może być bolesne tylko wtedy jeśli ty sama tego chcesz. Należy słuchać swojego ciała i regulować ucisk do własnego komfortu. Jeśli noszenie gorsetu staje się uciążliwe wystarczy go poluzować lub zwyczajnie zdjąć na jakiś czas- to oznaka że związałaś się zbyt mocno. Kolejny Plus to, że „gorsetowanie” jest powszechnie uważane nadal za jedną z bezpieczniejszych metod wspomagania talii w jej pomniejszaniu, znacznie bezpieczniejsza niż drakońskie diety, podejrzane tabletki czy operacje. Tak podsumowała swoją wypowiedź Kate – szczęśliwa i atrakcyjna mam 5 pociech.

UWAGA! Pamiętajcie, że gorsety do regularnego noszenia musza być do tego konstrukcyjnie przystosowane TUTAJ ZNAJDZIESZ PRAWDZIWE GORSETY⇒  Gorsety Redukująco/Wyszczuplające Pod Biust

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl