CO TO JEST TIGHT LACING? TRENING TALII?

wszytstkie modele gorsetów pod biust

Co oznacza Tight Lacing (trening talii)?

To stopniowy proces redukcji obwodu talii przy zastosowaniu gorsetu ze stalowymi fiszbinami - użycie gorsetu w celu korygowania kobiecej sylwetki. Już w czasach wiktoriańskich wykorzystywano gorsety właśnie w tym celu, aktualnie również cieszą się one ogromnym zainteresowaniem, które wciąż rośnie! W ostatnich latach nastał wielki comeback, tej sprawdzonej od wieków metody. Współczesne gorsety są znacznie bardziej wygodne od tych gorsetów noszonych w XIX wieku. Ówczesne gorsety z czasem stawały się przekleństwem kobiet, które miały się w nich tylko ładnie prezentować. Wraz z rozwojem kultury i cywilizacji ludzie zaczęli doceniać komfort i wygodę co przełożyło się do modyfikacji gorsetów.

Wróciły one na rynek modowy z całkowicie ulepszoną konstrukcją gwarantującą nie tylko wspaniały efekt modelowania sylwetki, ale przede wszystkim większą wygodę i łatwość poruszania się.  Świadomość wpływu gorsetu na organy jest również dużo większa. W dzisiejszych czasach wiemy jak używać gorsety bez uszczerbku dla zdrowia.

Regularne noszenie ciasno sznurowanego gorsetu („tight lacing”) w połączeniu ze zdrową dieta oraz serią ćwiczeń fizycznych może radykalnie zmniejszyć talię mężczyzn i kobiet.

Co więcej gorset redukujący, który będziemy nosić systematycznie pozwala wprowadzić w życie zdrową praktykę żywieniową: mniej, a częściej. 
Ściśnięte organy nie pozwalają na "przejedzenie", objadanie się do syta. W naturalny więc sposób zaczynamy stosować się do praktyk zdrowego żywienia jedząc małe porcje częściej niż 2-3 razy dziennie. Nie trzeba chyba przypominać, że właśnie taki sposób żywienia jest zalecany przez dietetyków wszystkich stron świata. 

ZALETY NOSZENIA GORSETU

Thigt Lacing (ciasne sznurowanie) - metoda na trwałą zmianę sylwetki i naturalnego obwodu talii wymaga dyscypliny i zaangażowania. Najłatwiej osiągnąć pożądany efekt stosując trzy podstawowe elementy w harmonii:

- stosować gorset redukujący (ze stalowymi fiszbinami spiralnymi, które są do tego przystosowane) 

- regularnie ćwiczyć stosując zestaw ćwiczeń na wybrane konkretnie partie ciała,

- zachować zdrową dietę oraz zasady częstego jedzenia 4-5 posiłków dziennie w małych ilościach.

Rezultaty będą wolniejsze i trudniejsze do osiągnięcia, jeżeli te 3 główne elementy nie zostaną wpisane w program stopniowego rzeźbienia i modyfikowania figury. 

ZACZYNASZ:

Zalecamy wszystkim nowicjuszom rozpoczynać trening talii kobiet i mężczyzn wybierając gorset Underbust. Gorset obejmujący biust nie jest tak praktyczny i wygodny jak gorset pod biust. Należy też pamiętać o stopniowym przyzwyczajaniu ciała do ucisku (więcej w kolejnym artykule). Promujemy wyłącznie przyjemne noszenie gorsetów. Jeśli próbujesz robić zbyt wiele, zbyt mocno i zbyt szybko lub zaczniesz od razu od pełnego gorsetu może szybko stwierdzić, że nie jest to wygodne i przyjemne doświadczenie. Jak we wszystkim - zachowaj zdrowy rozsądek i umiar! Zwężanie talii to proces przy okazji, którego nabierasz zdrowe nawyki oraz zyskujesz na poczuciu własnej wartości.

Jak ściągnąć miarę? Zaczynaj w gorsecie 4-6 cali mniejszy od naturalnego obwodu talii.

Potrzebujesz centymetr tzw metrówkę, stając przed lustrem mierzysz obwód talii w najwęższym jej punkcie. U kobiet jest to zazwyczaj ( 2-4 cm ) powyżej pępka a u mężczyzn tuż pod pępkiem. Jeżeli Twój naturalny obwód talii wynosi np. 34 cale wtedy zamawiasz gorset w rozmierz 30”. Na całym świecie rozmiary prawdziwych gorsetów podaje się w calach, co dwa (18,20,22,24,26,28,30….). Dla przypomnienia 1 cal = 2,54 cm. Przeliczamy rozmiar dzieląc wynik w centymetrach przez 2,54. Otrzymany wynik, to Twój wymiar talii w calach.

Od tej liczby odejmujemy 4 lub 6 cali.

Oczywiście otrzymany wynik będą to liczby z miejscami po przecinku. Czasami liczba może znajdować się pomiędzy dwoma rozmiarami np. 25, 34. Wtedy zawyżamy wynik w górę do rozmiaru 26. Jeżeli liczba wynosi np. 24, 79 to zaniżamy rozmiar do 24 cali.

Kiedy odjąć 4 cale, a kiedy 6?

Jeżeli aktualnie nosisz rozmiary XL i wiesz, że potrafisz bardzo szybko gubić zbędne kilogramy i jesteś zdeterminowana równocześnie stosować zdrową restrykcyjną dietę wtedy odejmij od obwodu talii 6 cali lub gdy Twój naturalny obwód talii w calach jest większy od 34, 36 cali. Ciało w rozmiarach XXL plus jest bardziej miękkie i plastyczne, można je mocniej modelować.

Czy muszę wykonywać te wszystkie wyliczenia?

Jeżeli kupujesz gorset UNDERBUST wystarczy wybrać rozmiar z tabeli rozmiarów na podstawie naturalnego obwodu talii.  Chyba, że Twój naturalny obwód talii wynosi więcej niż 100 cm, wtedy możesz pokusić się o wyliczenia, aby odjąć 6 cali, a nie 4. Wyliczenia rozmiaru w tabelach podawane są po odjęciu 4 cali.

Zamów gorset w odpowiednim dla ciebie rozmiarze:

Gorsety do Treningu talii - kliknij

Mam już swój pierwszy gorset, co teraz?

Przez pierwsze kilka tygodni gorset musi się wygodnie ułożyć do Twojej sylwetki, przybrać kształt Twojej postawy. Jeżeli będziesz działać na siłę możesz go zniszczyć. W języku angielskim mówi się, że gorset musi być „broken In”. Dlatego przez pierwsze dni nie przesadzaj ze ściskaniem. To nie jest dobre, ani dla gorsetu, ani dla Twojego ciała. Zakładając gorset zasznuruj go tak, aby mocno przylegał do Twojego ciała, ale nie zaciskaj. Na początku fiszbiny są sztywne dopiero po kilku założeniach wygną się stosownie do Twojej talii oraz szerokości żeber. Dlatego podczas pierwszego założenia możesz czuć lekki dyskomfort na żebrach. To jednak mija bardzo szybko już po kilku dniach. Dlatego nie należy przyśpieszać tego procesu, gorset jak buty musi zostać rozchodzony, nie należy katować własnego ciała w pierwszych dniach.

Jak ciasno sznurować gorset podpowie Ci to Twoje ciało. Chodząc w gorsecie powinnaś móc poruszać się dość naturalnie.  Stopniuj zaciskanie gorsetu tak długo, aż dwie połówki gorsetu spotkają się ze sobą na środków pleców, a panel dodatkowy schowa się całkowicie pod gorsetem (na wysokości talii) . To oznaczać będzie, że osiągnęłaś już poziom - 10 cm  w talii.

Jak długo trwa ten proces?

To bardzo indywidualny czas trudny do teoretycznego określenia. Wszystko zależy od Twoich predyspozycji, determinacji i naturalnego uwarunkowania oraz wieku.  Jeżeli wraz z gorsetem stosować będziesz dietę, ćwiczenia to efekty będą znacznie przyspieszone. Możesz nosić tylko gorset i na pewno osiągniesz efekt, ale w dłuższym czasie. U jednych osób już po 4 tygodniach pierwsze efekty są widoczne, a u innych ten czas może być dłuższy. Znam w Polsce kilka Pań, które dosłownie już po 2 miesiącach kupowały kolejny gorset o dwa rozmiary mniejszy. Najważniejsze jest słuchać swojego ciała i za każdym kolejnym razem delikatnie ciaśniej zasznurowywać gorset w ten sposób na pewno zredukujesz obwód talii.

Co z żebrami?

Wiele Pań pragnie zmniejszyć ich rozstaw w dolnych partiach, czy gorset jest sposobem na zmianę ich położenia? Tak oczywiście 4 pary żeber licząc od dołu można modelować. Wszystkie powyżej raczej nie zmieniają swojego położenia. Autentyczny Gorset ze stalowymi fiszbinami ma oczywiście wpływ również na rozstaw żeber. Musisz wiedzieć, że gorset może nie zamknąć się na całej jego długości, to jest uwarunkowane naturalną budową sylwetki. Jedne Panie mają szerzej osadzone żebra, co wpływa na szerokość pleców, a inne Panie mają wąskie plecy i wąskie żebra i szerokie biodra. Może okazać się, że Twoja sylwetka pozwoli, aby gorset zamknął się w talii oraz w górnej jego części natomiast na wysokości dolnej krawędzi kawałek panelu dodatkowego nadal będzie widoczny pod wiązaniem. To nic złego taka jest Twoja budowa. Wymodelowana talia pięknie podkreśli linie bioder i sprawi, że będziesz wyglądać kusząco i bardzo kobieco.

Jak długo nosić gorset?

Postaraj się na początku nosić gorset od 3 do 6 godzin dziennie, ( jeżeli to możliwe). Nie rekomenduję spania w gorsecie, ale noszenie w godzinach dziennych powinno stać się Twoją sportową dyscypliną. Możesz nosić gorset z przerwami np. na kąpiel czy ćwiczenia. Najważniejsze, aby stał się on zwykłą codziennością. Pierwszego dnia raczej nie zakładaj od razu gorsetu do pracy. Nie będziesz czuła się komfortowo, pamiętaj, że gorset dopiero ułoży się do Twojej sylwetki.

Jak dbać i utrzymać prawdziwy gorset?

Jeżeli zakupiłaś swój pierwszy Redukujący Gorset i poważnie myślisz o zwężaniu talii musisz też wiedzieć jak zadbać nie tylko o siebie, ale i o gorset. Aby Twój gorset stał się wygodny i takim pozostał musisz stosownie się z nim obchodzić aby wydłużyć jego przydatność do użycia.

Gorset najlepiej nosić w chłodne miesiące jesień, zima to idealne pory roku, aby rozpocząć redukcję talii:

1. Noś zawsze gorset na koszulkę, albo kup lub uszyj bawełniana rurę/tubę którą będziesz wciągała na brzuch pod gorset. Możesz też zakładać obcisły T-shirt. Nawet najbardziej delikatna kobietka będzie trochę pocić się w pod gorsetem. Bawełna wchłonie nadmiar wilgoci jaką wydzieli ciało oraz ochroni gorset od wchłaniania naturalnych olejów, które wydziela ludzka skóra.

2. Na koniec dnia ściągnij gorset i przez chwilkę przesusz go suszarką do włosów. Oczywiście wystarczy przesuszyć tylko jego wewnętrzną stronę.  Najlepiej w tym celu przewiesić gorset przez oparcie krzesła. Nigdy nie wieszaj gorsetu bezpośrednio na źródło ciepła np. na kaloryfer albo blisko piecyka. To może spowodować nieodwracalne skurczenie się szwów.

3. Zamów raczej klasyczny gorset, który z łatwością połączysz z innymi częściami Twojej garderoby. Najlepiej zakupić klasyczny Underbust o mocnej i silnej konstrukcji. Stawiaj, na jakość gorsetu. Pamiętaj, że ma on ci służyć przez kilka długich tygodni, dlatego musi być mocny i dokładnie odszyty, nie oszczędzaj. Warto mieć porządny gorset - z pełną odpowiedzialnością rekomenduję takie modle jak: WT-002, WT-001, WT-003, WT-052, WT-115. Jeżeli finanse nie stanowią dla ciebie problemu dobrze jest mieć dwie sztuki by gorset mógł odpocząć po każdym noszeniu. Noś wtedy oba gorsety na przemian.

4. Dobrze jest gdy zewnętrzna strona gorsetu wypsikana jest specjalnym płynem zabezpieczającym gorsety przed brudzeniem. Wszystkie prawdziwe gorsetu ze sklepu www.gorsety-pl.pl są oryginalnie impregnowane takimi preparatami. Dzięki temu znacznie wolniej brudzą się i nie wchłaniają zapachów.

5. W hipermarketach dobrych drogeriach dostępne są spraye odświeżające odzież po noszeniu. Można delikatnie spryskiwać nimi podszewkę, ale nie za często.

6. Od czasu do czasu każdy gorset musi przejść gruntowne czyszczenie. Dlatego tez dobrze jest mieć dwa gorsety. Gruntowne czyszczenie musi odbyć się w pralni chemicznej na sucho. Nie namaczaj i nie pierz gorsetu w domu.

Podążając z tymi prostymi poradami na pewno trening talii przyniesie Ci dużo satysfakcji, zredukuje talię bez ponoszenia specjalnie wielkich kosztów.

Ja wybrać gorset?

W celu zmniejszania obwodu talii czy żeber musisz kupić gorset wyłącznie do tego przystosowany. Jeżeli kupisz byle jaki gorset proces ten będzie trudny i na pewno uciążliwy. Kup gorset pod biust/ UNDERBUST/ dobrze skonstruowany. Zawsze łatwiej jest taki ukryć pod ubraniem, nie wspomnę o wygodzie i skuteczności w noszeniu. Dobry gorset może zmniejszyć Twoją talie od 3 do 6 cali ( 7-15 cm). Ważne jest aby jego konstrukcja oparta była na spiralnych fiszbinach ( elastyczne w jedna stronę)i szerszym stalowym Busk zamieszczonym w przedniej części gorsetu. Upewnij się czy gorset jest sznurowany na całej długości. Stalowy Busk pozwala wytrzymać napięcia, jakie występują w gorsecie po mocnym zasznurowaniu. Sznur gorseciarski powinien być przeplatany przez tradycyjne stalowe nity (oczka) inaczej gorset będzie się siepać. W tanich gorsetach nity szybko wypadają pod wpływem napięć. To kolejny powód, dla którego nie warto oszczędzać.

Od wieków na potrzeby gorsetów najlepiej sprawdzały się takie tkaniny jak Brokaty, Żakardy i mięsista Satyna ( uwaga! tania satyna nie jest odporna na mocne naprężenia), jedwabie PVC i skóra.

Ważne, aby gorset miał wszytą wewnątrz (na wysokości talii) taśmę podtrzymującą. Taśma nie tylko wzmacnia gorset do wiązania ale przed wszystkim zapobiega przekręcaniu się gorsetu podczas noszenia.  Wybieraj gorset tylko z bawełnianą podszewką, twoja skóra musi oddychać. Pamiętaj też że jasne kolory szybciej się brudzą niż kolor czarny, granatowy, szary.

Szybki efekt ściskania talii  ( ang. Happy CINCHING) ?Jeżeli chcesz szybko osiągnąć efekt wąskiej talii ( np. na specjalne okazje) wystarczy wybrać gorset pod biust z działu Modelujące. Takie gorsety są lżejsze ich konstrukcja oparta jest na płaskich fiszbinach. To gorsety przeznaczone do noszenia od czasu do czasu. Dają niezwłoczny i niesamowity efekt podczas noszenia. Możesz dzięki nim podkreślić kobiece kształty, spłaszczyć brzuch i podkreślić biodra. Dobrze jest kupić taki gorset odpowiednio wcześniej przed planowana datą założenia. Zadbać o to, aby gorset ułożył się do Twojej sylwetki i stał się wcześniej wygodny. Należy przynajmniej kilka razy pochodzić w takim gorsecie w domu, będziesz czuła się wtedy naturalnie i swobodnie. Zakładając gorset modelujący możesz zmniejszyć niezwłocznie talię nawet od 3-8 cm, a jeżeli ponosisz go częściej to nawet i więcej.  

Jeżeli chcesz na stałe zmniejszyć swoją talię i wymodelować sylwetkę połącz noszenie gorsetu z rozsądną zdrową dietą i przynajmniej kilkoma ćwiczeniami efekt będzie zadziwiająco-piorunujący.

Czy gorset faktycznie może zmienić moją sylwetkę?

Co do tego nie ma żadnych wątpliwości na przestrzeni wieków  potwierdziły to tysiące kobiet. Ważne jednak, aby w dzisiejszych czasach, w dobie informacji działać z pełną świadomością rozwagą i zachować granice. Modelowanie ciała to proces, a współczesne gorsety nie mają nic wspólnego z tymi z XVI wieku, które ówcześnie były chyba przekleństwem kobiet. Współczesna konstrukcja prawdziwego gorsetu niczym nie przypomina tamtych pancerzy. Ważne tylko, aby wiedzieć, kiedy powiedzieć stop i znać granice piękna:

Materiał, do którego załączam link poniżej będzie chyba najlepszą odpowiedzią na to pytanie:

Artykuł o kobiecie która zmniejszyła talię z 25 cali do 16" - ARTYKUŁ TUTAJ

Artykuł o kobiecie która zmniejszyła talię o 15 cm (naszym zdaniem należy pamiętać gdzie są granice dobrego smaku) ARTYKUŁ

 

 

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl