DIETA GORSETOWA-TRENING TALII - CZY DZIAŁA?


Czy dieta gorsetowa działa? Czy warto trenować talię?

Na tej stronie postaramy się  rzetelnie odpowiedzieć na te pytania oraz wskazać jak najwięcej niezależnych informacji, które bynajmniej nie są nasza reklamą.

Po tym jak Kim Kardashian opublikowała na Instagramie swoje zdjęcia z treningu talii w gorsecie - świat  dosłownie oszalał na punkcie DIETY GORSETOWEJ!

Dieta gorsetowa działa! Amerykanki w ślad za gwiazdami Hollywood pierwsze zwariowały na jej punkcie.

Czy jest zdrowa? Co mówią Hollywoodzcy lekarze? Poniżej zamieszczamy na ten temat materiał  Video ze strony BBC news

Korzystanie z gorsetu jako technika odchudzania może wydawać się  reliktem minionych wieków, ale ciasne gorsety powracają w szalonym tempie. Amerykańskie gwiazdy kolejno zaczęły zdradzać, że szybki powrót do doskonałej figury z przed ciąży zawdzięczają diecie gorsetowej (treningowi talii za pomocą gorsetu tzw. gorsetowaniu). Pierwsza ujawniła to Jessica Alba. Kiedy chwaliła się szybką korekcją talii po ciąży za pomocą prawdziwego  gorsetu ze stalowymi fiszbinami, wydawało się że coś bredzi. Ale nie trzeba było długo czekać jak kolejne gwiazdy również przyznały,  że stosują dokładnie tę samą metodę. Cała Ameryka zwariowały na punkcie tej metody, tysiące kobiet wykorzystuje dziś dietę gorsetową, by jak najszybciej skorygować talię po porodzie. 

Lekarze mają różne stanowiska w temacie diety gorsetowej tzw. Tight Lacingu. Podczas podczas gdy jedni wręcz rekomendują dietę gorsetową swoim pacjentom którzy chcą/potrzebują schudnąć,  inni twierdzą, że po uzyskaniu szybkiego efektu łatwo  przekroczyć  granice nosząc zbyt długo ciasno wiązany gorset. Co może spowodować problemy zdrowotne.  Wszyscy  jednogłośnie twierdzą, że na pewno w tej kwestii trzeba działać z rozwagą i stopniować ucisk na początku.

BBC postanowiło zbadać temat diety gorsetowej która aktualnie  stała się najmodniejszym  sposobem na powrót do pięknej, wąskiej talii.

Dr Alexander Sinclair prowadzący praktykę w Beverly Hills zdradził dziennikarzom ABC News, że bardzo duża liczba jego pacjentów korzysta z diety gorsetowej, w której jednym z głównych składników jest regularne noszenie ciasno związanego gorsetu przez kilka godzin. Twierdzi, że większość  pacjentów straciło w talii nawet powyżej  6 Inch (15 cm) nosząc gorset od 3-5 godzin dziennie, podczas gdy pracują nawet 12 godzin.

Cały materiał Kliknij obrazek poniżej

 Corset diet ABC news

 

 

Poniżej można zapoznać się też z obszernym artykułem i foto relacją przygotowaną przez portal Me and My Waist: [kliknij obrazek poniżej]

waist trainer - Waist Trainer & Training for Girls

Tight Lacing (mocne wiązanie) - nie tylko przemieszcza żebra, twierdzi doktor Sinclair, ale dyskomfort związany z uciskiem brzucha sprawia że odchodzi ochota na obżarstwo  i pacjenci jedzą  mniej. To prawda cała filozofia gorsetowania jest bardziej złożona. Efektu nie osiąga się tylko poprzez ucisk żeber i mięśni. Gorset powoduje, że pracujemy nad sobą kompleksowo. Noszenie stalowej konstrukcji nie pozwala nam zapominać o pracy nad sobą oraz oraz o właściwej diecie. Nosząc gorset zmieniamy zupełnie nawyki żywieniowe, jemy często w malutkich porcjach, badania potwierdzają, że jest to najkorzystniejsza forma żywienia dla ludzkiego metabolizmu. Możemy zapomnieć o obżarstwie- w gorsecie to się nie uda. Umysł człowieka już po 21 dniach koduje nowy nawyk. Zaczynamy  traktować taką zdrową formę żywienia jako konieczność.

Gorset powoduje też, że poruszamy się bardziej dystyngowanie, plecy wyprostowane broda uniesiona, szyja wyprostowana, korzysta na tym cała sylwetka, kręgosłup będzie nam wdzięczny dozgonnie. Podświadomie taka postawa dodaje nam dużo pewności siebie. Jednocześnie jesteśmy odbierani zupełnie inaczej (pozytywnie) przez otoczenie. Wystarczy stanąć przed lustrem zdecydowanie wyprostować sylwetkę, unieść szyję do góry. Czy nie wyglądamy inaczej? - Jak  się czujesz? 

Warto też dołączyć kilka prostych ćwiczeń na talię. ćwiczenia takie zazwyczaj nie są zbyt wysiłkowe, a ich przykłady mnożą się na stronach internetowych poświęconych formie.

Co więcej dodatkowe warstwy tkanin gorsetu oraz ucisk powodują ze ciało poci się co zwiększa utratę wagi. To jest niezwykły sposób, by wytrenować talię mówi dalej DR Sinclair, którego pacjentka Diane Gonzales wykorzystuje gorset by zmniejszyć talię z 26 cali (66 cm) do 23 (58 cm).

Pani ma nadzieję, że noszenie gorsetu pozwoli jej osiągnąć wąska piękną talię jak u lalki Barbie. Niestety dr Alexander zauważa też,  że dieta gorsetowa może mieć negatywne skutki jeśli pacjenci przekroczą granice i posuną się zbyt  daleko. Niektórzy są tak bardzo zadowoleni, że zaczynają traktować gorsetowanie jak wyścig, przekraczając granice zdrowia chcąc redukować więcej i więcej

I tu zaczyna się dyskusja medyków, czy noszenie gorsetu jest zdrowe?

Jak każda nowa teoria, najpierw jest wyśmiewana, następnie  atakowana, a dopiero później akceptowana twierdzi dr Mao Labbty z Nowego Jorku.

Dieta gorsetowa po ciąży  działa - pozwala wrócić do szczupłej talii, ale powinna być stosowana z umiarem i rozwagą.


Gorsety noszone w XVI i XVII  wieku były szyte z prostych tępych  komponentów, to w połączeniu z nieludzką siłą jaką kobiety były ściskane powodowało uszczerbki na zdrowiu i organach.

Dziś gorsety są zupełnie innej jakości , mają inne kroje niż katorżnicze gorsety ery Wiktoriańskiej, nowoczesne tkaniny oraz cieńsze, nieco elastyczne  fiszbin dają zupełnie inną jakość oraz komfort noszenia. Inna jest też świadomość gorsetu wśród kobiet. Nie należy oszczędzać na gorsecie, niska jakość może powodować marny efekt i duży dyskomfort.

Panie korzystające z diety gorsetowej wiedzą, że należy zadbać o odpowiednie nawadnianie, regularne jedzenie małych porcji, a przede wszystkim należy słuchać swojego ciała i stopniowo  przyzwyczajać organizm do mocnego ucisku. W diecie gorsetowej  gorsety noszone są tylko kilka godzin dziennie, w przeciwieństwie do praktyk z XVII wieku. Ponad to dobrze jest gdy dodatkowo wykonuje się regularnie kilka prostych ćwiczeń na talię.

Niestety mocny i porządnie skrojony gorset dotychczas był wyłącznie towarem luksusowym , zakup prawdziwego gorsetu kosztował nie mniej niż 1000-1500 zł. Moda na noszenie gorsetów urosła do takiego stopnia, że odpowiedział na to rynek. Doświadczeni specjaliści w projektowaniu gorsetów postanowili stworzyć masowe kolekcje dostępne również dla kobiet z poza świata Hollywood. Wyliczyli, że masowa produkcja profesjonalnych gorsetów pozwoli zachować niższe koszty, zredukować czas produkcji, umożliwi zakupy właściwych tkanin po niższej cenie, dzięki temu gorsety będą dostępne również dla Pań z nieco mniej zasobnym portfelem. 


Materiały ze świata

  • Dziennikarskie śledztwo - jak szybko można zobaczyć pierwsze efekty noszenia gorsetu? - temat zgłębiała popularna dziennikarka  Deborah RobertsKLIKNIJ
  • Film reporterów BBC kwiecień 2015 - Czy dieta gorsetowa działa i dlaczego stała się taka modna? KLIKNIJ
  • Bardzo ciekawy blog o diecie gorsetowej i jej efektach autorstwa Julia Bremble KLIKNIJ do angielskich tekstów i wielu zdjęć 

The Corset Channel Cały materiał Kliknij obrazek poniżej

Corset Channel

 foto powyżej z bloga: Corset Making 

 

Kilka "gorsetowych" fotografii naszych Klientek (Kliknij → WIĘCEJ)

 

 

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl