DIETA GORSETOWA-TRENING TALII - CZY DZIAŁA?

Czy dieta gorsetowa działa? Czy warto trenować talię?

Kto dziś kupuje gorsety wyszczuplające?

Na tej stronie postaramy się  rzetelnie odpowiedzieć na te pytania oraz wskazać jak najwięcej niezależnych informacji, które bynajmniej nie są nasza reklamą. Po tym jak Kim Kardashian opublikowała na Instagramie swoje zdjęcia z treningu talii w gorsecie - świat  dosłownie oszalał na punkcie DIETY GORSETOWEJ! Dieta gorsetowa działa! Amerykanki w ślad za gwiazdami Hollywood pierwsze zwariowały na jej punkcie.

Co Nam daje noszenie gorsetu? Czym różni się klasyczny sznurowany gorset wyszczuplający od powszechnie dostępnych tańszych tzw. "gorsetów" bez sznurowania zapinanych na drobne haftki. Te i wiele innych kwestii wyjaśnię poniżej:

Otóż regularne noszeniu gorsetu wyszczuplającego w połączeniu ze zdrowym odżywianiem i prostymi ćwiczeniami na talię pozwoli wyraźnie wyszczuplić obwód talii, następuje widoczna redukcja fałdy brzusznej. Kobietą po ciąży gorset wspomaga znaczącą w szybszym powrocie do formy, organy szybciej wracają na miejsce a co najważniejsze pomaga w problemie  rozszczepienia mięśni. Problem brzucha po ciąży szerzej opisaliśmy TUTAJ. Taki prawdziwy sznurowany gorset, odpowiednio skrojony całkowicie zmienia wygląd naszej sylwetki, podkreśla kobiece kształty redukuje niedoskonałości, redukuje obwód talii, spłaszcza brzuch, unosi piersi skutecznie prostuje sylwetkę (aby to wszystko osiągnąć wystarczy kupić gorset pod biust- nie musisz nosić pełnych gorsetów). W gorsecie zmienia się nie tylko sylwetka, zmienia się także nasz chód, plecy wyprostowane, podbródek nosimy wyżej, siadamy lekko, nabieramy  zdecydowanie więcej kobiecości. I tu wkrada się dodatkowo ciche psychologiczne działanie gorsetu taki lepszy obraz siebie natychmiast motywuje nas do intensywnej pracy nad sobą. W gorsecie automatycznie nauczysz się jeść małe częste posiłki, a gdy dołożymy do tego odrobinę prostych ćwiczeń na wąską talię- nie możesz nie zobaczyć efektu  już po 6-8 tygodniach. Wszystkie te czynniki kompleksowo składają się na Dietę Gorsetową która często nazywana jest też Treningiem Talii w gorsecie - Waist Traning.

Gorset działa dwutorowo: 

1 - już w chwili założenia gorsetu otrzymujemy natychmiast  efekt zmiany sylwetki, następuje też wyraźna korekcja postawy i widoczna redukcja rozmiaru ( mały biust pozostaje uniesiony, wypchnięty i wydaje się sporo większy, tors poniżej biustu mocno wyszczuplony, boczki zebrane, wygładzone,  brzuch spłaszczony- nagle koszule, sukienki stają się luźnie poniżej biustu, koniec z rozchylającymi się brzydko guzikami, fałdkami na boczkach i oponą na brzuchu - która krępuje szczególnie w pozycji siedzącej, plecy wyraźnie wyprostowane, głowę wyżej uniesiona. Najlepiej będzie jednak jak sama się o tym  przekonasz przymierzając gorset- Wybierz i zamów swój rozmiar - Nie ponosisz ryzyka - w naszym sklepie obowiązuje gwarancja satysfakcji lub zwrot pieniędzy. Najlepiej jak sama  poczujesz gorset i podejmiesz decyzję na podstawie własnego doświadczania.

2 - gorset dzięki regularnemu noszeniu skutecznie wspomaga pracę nad permanentną zmianą kobiecej sylwetki,  zmusza Cię do zmian nawyków żywieniowych - już od pierwszego dnia będziesz jadła częściej - za to wyłącznie małe ilości. Gorset będzie Ci  przypominał o rozpoczętym procesie pracy nad sylwetką. Może to własnie Twoja droga, aby wreszcie doprowadzić do pożądanych efektów? Zamów przetestuj.

CIEKAWOSTKA

Jak już pewnie  wiecie w Warszawie w naszym Showroomie Klientki umawiają się z nami na przymiarki i mogą od razu dokonać zakupu. Ty też możesz zapraszsmy do kontaktu tel 600726424.  Panie które pierwszy raz w życiu mierzą gorset  są zwykle ogromnie zdziwione, że proces sznurowania i uczucie ucisku są bardzo przyjemne. Zawsze przyznają się że przychodząc do nas nigdy się tego nie spodziewają. Ich nastawienie zmienia się diametralnie podczas mierzenia. Niestety przez pryzmat historii Większości kobiet kojarzy G o r s e t wyłącznie z formą poświecenia i brakiem komfortu. Mam świadomość, że pisząc tylko o tym że jak działa taki współczesny profesjonalny gorset i tak pewnie wielu z Was nie przekonam, naprawdę zachęcam  do osobistego przymierzenia gorsetu- zrób to przynajmniej raz w życiu.  Jeśli uznasz, że nie takiego wsparcia szukasz, nie będziesz czuła się komfortowo - odeślesz gorset, my oddamy pieniążki i "po krzyku". Chcemy abyście same przeżyły to doświadczenie i przekonały się, że taki współczesny gorset jest naprawdę przystosowany do codziennego, regularnego noszenia - i nie ma nic wspólnego z gorsetem jaki znamy z filmów i opowieści prababci.

Jesteś zainteresowana przymiarką i zakupem gorsetu w naszym showroomiew Warszawie - zadzwoń umów się z Nami tel:  600726424.

Często zastanawiacie się, pytacie: Czym różnią się Klasyczne Sznurowane Gorsety, które oferujemy w naszym Sklepie  od popularnych niemal wszędzie oferowanych tzw. "gorsetów" lateksowych / neopronowych zapinanych zwykle na drobne haftki?

Otóż zacznijmy od tego że te drugie nie powinny być nazywane fachowo "gorsetami" - na świecie używa się określenia Shapery. Shapery spełniają zupełnie inną funkcję, często wykorzystywane są treningów na siłowni, nie ściskają korpusu tak mocno jak klasyczny sznurowany gorset, nie wymuszają mocno  wyprostowanej sylwetki. Prawdziwy sznurowany gorset wyszczuplający gwarantuje wyprostowany kręgosłup, mocno spłaszcza i ujarzmia brzuch o regulowanym natężeniu- redukuje talię od kilku do kilkunastu centymetrów. Gorset regulujemy w zależności od naszego samopoczucia, zaawansowania oraz  potrzeb. Shapery nie pozwalają tak szeroko regulować ucisku brzucha ani obwodu talii, mogą się przesuwać i rolować. Klasyczny gorset wyszczuplający możesz zaciskać np. mocniej w dolnych  partiach brzucha, a luźniej na żebrach lub odwrotnie. W zależności od budowy Twojej sylwetki oraz od tego co chcesz osiągnąć nosząc gorset. Niektórym Panią z chłopięcą sylwetką zależy wyłącznie na zwężeniu obwodu talii, inne znów mają potrzebę ucisku żeber, a jeszcze inne spłaszczenia brzucha i wygładzenia boczków.  Są też Pani które chcą nosić gorset tylko wtedy gdy chcą podkreślić atuty kobiecej sylwetki i jednocześnie skutecznie zamaskować niedoskonałości pod ubraniem. Neopronowy shaper ma działać na zasadzie sauny. Pod shaperem wzrasta temperatura ciała  skóra ma się bardziej poci.  Shaper nie ma konkretnej regulacji ucisku. Wiele shaperów ma wszywane wyłącznie akrylowe fiszbiny, które wyginają się tworząc czasem brzydkie wybrzuszenia tzw  "guzy" na żebrach. 

Trening Talii w klasycznym gorsecie - daje spektakularne efekty gdy jesteśmy systematyczne - nie oszukujmy się - wszyscy jesteśmy tylko ludźmi miewamy  lepsze i gorsze dni. Nasze samopoczucie może się różnić szczególnie gdy np. cykl  hormonalny u wielu kobiet powoduje kilkudniowe opuchlizny lub zatrzymywanie się wody w organizmie- jeśli nie jesteś dysponowana lub masz gorszą formę wtedy w gorsecie sama regulujesz ucisk w wybranych partiach. Poluźniasz ucisk, jednocześnie nie rezygnując całkowicie z treningu. Zachowujesz bardzo ważną systematyczność.  Słuchasz swojego ciała! Shaper nie daje tak szerokich możliwości. Rozmiar prawdziwego gorsetu dobierany jest tak aby obwód talii przy maksymalnym zaciśnięciu był minimum 10 cm mniejszy od Twojego naturalnego obwodu talii, w Shaperze  nie ma sznurowania, nie masz takich możliwości ( foto przykład poniżej) Gorset zdecydowanie ciaśniej obejmuje i uciska ciało z większą skutecznością i siłą, dlatego sznurujemy go za każdym razem. Ta czynność pozwala otrzymać nam mocną redukcję i modelowanie sylwetki bezpośrednio po założeniu gorsetu- optycznie zmienia się nasz wygląd natychmiast.  Sznur nie pełni tylko roli estetycznej- sznurowanie odgrywa w treningu  naprawdę ogromną rolę. Shaper zwykle oferują tylko przednie zapięcie w postaci drobnych haftek rozłożonych w 2-3 rzędach- co oznacza ze ucisk możemy regulować tylko do około 3 cm- jednocześnie w takim samym stopniu  na całej długości gorsetu, nie możesz ścisnąć mocniej brzucha a luźniej żeber.  Do tego w  Shaperach  wszywane są zwykle akrylowe fiszbiny które są cienkie, często zbyt miękkie, wyginają się ulegają odkształceniu. Spiralne fiszbiny stalowe w prawdziwych gorsetach mocno usztywniają ciało - wymuszają wyprostowane plecy, zawsze idealnie przylegają do ciała w każdej pozycji, nie ma możliwości, aby gorset gdzieś odstawał od ciała, marszczył się lub zwijał. Dobrze dobrany rozmiar gorsetu sprawia, że gorset po zasznurowania nie ma prawa przesuwać się po ciele. Pozostaje w niezmienionym kształcie w tym samym miejscu przez cały czas. Shapery lubią się marszczyć i wyginać- taka plastyczność często właśnie pozwala na wykonywanie ćwiczeń w Shaperze- jednak w codziennym noszeniu z powodu tej plastyczności mogą zdarzać się niekomfortowe sytuacje- gorset będzie się obracać i przesuwać na brzuchu, fiszbiny akrylowe wybrzuszać, tanie shapery potrafią się rolować i mocno marszczyć szczególnie w pozycji siedzącej. Z tego powodu naprawdę nie warto kupować przypadkowych shaperów np takich z Allegr za 40-50 zł. To pieniążki wyrzucone w przysłowiowe błoto.

Na koniec podsumowanie: Shapery szyte są zwykle z lateksu lub tkaniny neopronowej - która ma działać niczym sauna dla skóry brzucha. Obie te tkaniny mają powodować pocenie się skóry. Klasyczne gorsety wyszczuplające  szyte są z naturalnych, oddychających tkanin, zawsze od wewnątrz wszyta jest 100 % naturalna bawełna przyjemna dla skóry ciała.   Ma  to istotne znaczenie bo efekt zmiany naturalnej sylwetki będzie tym szybszy  im dłużej w ciągu dnia będziemy nosić gorset- naturalne tkaniny dobrze wchłaniają opary ze skóry oraz wycierający się pod gorsetem naskórek,  gorsety można bez obaw łączyć z codziennym ubraniem.  Gorsety są bardzo kobiece i estetyczne spotykają się z ogromną sympatią i entuzjazmem otoczenia. Osoby z wyraźną nadwagą nie powinny kupować miękkich leciutkich gorsetów dostępnych w młodzieżowych sklepach  gotyckich. Te gorsety często naprawdę  okazują się zbyt miękkie, lekkie i plastyczne nie radzą sobie z nadmiarem ciała. Osoby z nadwagą potrzebują zdecydowanie mocniejszych, bardziej zaawansowanych konstrukcji.

Mini fotografie poniżej przedstawiają kilka przykładów tzw. Shaperów (  mylnie nazywane są również "gorsetami" ). Gorset musi być sznurowany, oddychający, a jego konstrukcja powinna być zawsze oparta na stalowych fiszbinach.

Shapery:

shaper shaper przykład 

Klasyczne Sznurowane Gorsety Wyszczuplające:

  

Klasyczne gorsety wyszczuplające zapinane są zwykle na typowe dla gorsetu zapięcie fachowo nazywane BUSK  ( takie zapięcie zbudowane jest z kilku dużych haftek gorseciarskich przymocowanych do 2 stalowych listew) lub na zamek błyskawiczny , powszechnie określane mianem "ZIP". Zamki w gorsetach są stosunkowo nowym rozwiązaniem, stosuje się wyłącznie specjalnie testowane modele, które są przystosowane do bardzo dużych napięć- dodatkowo po bokach wzmacnia się je jeszcze fiszbinami spiralnymi. Przy okazji nadmienię: Nie bójcie się zamków dostajecie na nie gwarancję- uwierzcie, że przez ponad 6 lat otrzymaliśmy tylko 1 reklamację. 

a spójrz na zdjęcia poniżej i porówna: po lewej- sylwetka bez gorsetu, po prawej -  sylwetka w gorsecie- Czy zauważyłaś co się dzieje z boczkami? Gorset nie tylko robi "talię osy"-nie umniejszajmy jego roli. Działanie gorsetu jest znacznie bardziej złożone: spłaszczył brzuch, wygładził boczki, uniósł piersi i podkreślił talię.

gorset  pod biust ubrany do spodni 

Gorset bezpośrednio po założeniu spłaszcza brzuch, prostuje plecy i wygładza boczki. Prawdziwy dobrze skrojony gorset bardzo ciasno obejmuje ciało, nie ma prawa zwijać się, rolować, odstawać, przesuwać. Po jego zasznurowaniu przez cały czas noszenia nei ma prawa drgnąć w przeciwieństwie do wszelkich ściskających majtek ,czy pasów ( o zgrozo , każda kobieta która przynajmniej raz próbowała wie jak potrafi stresować taka bielizna niby wyszczuplająca). Dobrze dobrany rozmiar i fason gorsetu nigdy nas nie zawiedzie, nie sprawi problemów, nie postawi w niekomfortowej sytuacji.  Oferujemy gorsety w 12 rozmiarach dzięki czemu można bardzo precyzyjnie dobrać rozmiar.

   

1- wszystkie gorsety pod biust kliknij -TUTAJ

2- wszystkie gorsety na biust  kliknij -TUTAJ

Czy Dieta Gorsetowa - Trening Talii w Gorsecie czy to jest zdrowe? Co mówią Hollywoodzcy lekarze? Poniżej zamieszczamy na ten temat materiał  Video ze strony BBC news

Korzystanie z klasycznego sznurowanego gorsetu jako technika odchudzania może wydawać się  reliktem minionych wieków, ale ciasne gorsety powracają w szalonym tempie. Amerykańskie gwiazdy kolejno zaczęły zdradzać, że szybki powrót do doskonałej figury z przed ciąży zawdzięczają diecie gorsetowej (treningowi talii za pomocą gorsetu tzw. gorsetowaniu). Pierwsza ujawniła to Jessica Alba. Kiedy chwaliła się szybką korekcją talii po ciąży za pomocą prawdziwego  gorsetu ze stalowymi fiszbinami, wydawało się że coś bredzi. Ale nie trzeba było długo czekać jak kolejne gwiazdy również przyznały,  że stosują dokładnie tę samą metodę. Cała Ameryka zwariowały na punkcie tej metody, tysiące kobiet wykorzystuje dziś dietę gorsetową, by jak najszybciej skorygować talię po porodzie. 

BBC postanowiło zbadać temat diety gorsetowej która aktualnie  stała się najmodniejszym  sposobem na powrót do pięknej, wąskiej talii.

Dr Alexander Sinclair prowadzący praktykę w Beverly Hills zdradził dziennikarzom ABC News, że bardzo duża liczba jego pacjentów korzysta z diety gorsetowej, w której jednym z głównych składników jest regularne noszenie ciasno związanego gorsetu przez kilka godzin. Twierdzi, że większość  pacjentów straciło w talii nawet powyżej  15 cm nosząc gorset od 3-5 godzin dziennie, podczas gdy pracują nawet 12 godzin. Gorsety Dr Sinclair  to zapewne jakieś ekstremalne doświadczenie- gorsety który oferujemy nie służą do tak dużego poświecenia. Nasza maksyma: Słuchamy swojego Ciała- nie robimy niczego czego nasze kochane ciało nie będzie miało ochoty akceptować.

Cały materiał  video o gorsetach z Holywood zobaczysz gdy Klikniesz obrazek poniżej

Corset diet ABC news

Tight Lacing (mocne wiązanie) - nie tylko przemieszcza żebra, twierdzi doktor Sinclair, ale  ucisk brzucha sprawia że odchodzi ochota na obżarstwo  i pacjenci jedzą  mniej. To prawda cała filozofia gorsetowania jest bardziej złożona. Efektu nie osiąga się tylko poprzez ucisk żeber i mięśni. Gorset powoduje, że pracujemy nad sobą kompleksowo. Noszenie stalowej konstrukcji nie pozwala nam zapominać o pracy nad sobą oraz oraz o właściwej diecie. Nosząc gorset zmieniamy zupełnie nawyki żywieniowe, jemy często w malutkich porcjach, badania potwierdzają, że jest to najkorzystniejsza forma żywienia dla ludzkiego metabolizmu. Możemy zapomnieć o obżarstwie- w gorsecie to się nie uda. Umysł człowieka już po 21 dniach koduje nowy nawyk. Zaczynamy  traktować taką zdrową formę żywienia jako konieczność.

Gorset powoduje też, że poruszamy się bardziej dystyngowanie, plecy wyprostowane broda uniesiona, szyja wyprostowana, korzysta na tym cała sylwetka, kręgosłup będzie nam wdzięczny dozgonnie. Podświadomie taka postawa dodaje nam dużo pewności siebie. Jednocześnie jesteśmy odbierani zupełnie inaczej (pozytywnie) przez otoczenie. Wystarczy stanąć przed lustrem zdecydowanie wyprostować sylwetkę, unieść szyję do góry. Czy nie wyglądamy inaczej? - Jak  się czujesz? 

Warto też dołączyć kilka prostych ćwiczeń na talię. ćwiczenia takie zazwyczaj nie są zbyt wysiłkowe, a ich przykłady mnożą się na stronach internetowych poświęconych formie. mówi dalej DR Sinclair, którego pacjentka Diane Gonzales wykorzystuje gorset by zmniejszyć talię z  66 cm do 58 cm

Pani ma nadzieję, że noszenie gorsetu pozwoli jej osiągnąć wąska piękną talię jak u lalki Barbie. Niestety dr Alexander zauważa też,  że dieta gorsetowa może mieć negatywne skutki jeśli pacjenci przekroczą granice i posuną się zbyt  daleko. Niektórzy są tak bardzo zadowoleni, że zaczynają traktować gorsetowanie jak wyścig, przekraczając granice zdrowia chcąc redukować więcej i więcej. Właśnie przez takie zachowania -  tu zaczyna się dyskusja medyków, czy noszenie gorsetu jest zdrowe?Jak każda nowa teoria, najpierw jest wyśmiewana, następnie  atakowana, a dopiero później akceptowana twierdzi dr Mao Labbty z Nowego Jorku.

Dieta gorsetowa po ciąży  działa - pozwala wrócić do szczupłej talii, ale powinna być stosowana z właściwym umiarem i rozwagą.


Gorsety noszone w XVI i XVII  wieku były szyte z prostych tępych  komponentów, to w połączeniu z nieludzką siłą jaką kobiety były ściskane powodowało uszczerbki na zdrowiu i organach.

Dziś gorsety są zupełnie innej jakości , mają inne kroje niż katorżnicze gorsety ery Wiktoriańskiej, nowoczesne tkaniny oraz cieńsze, nieco elastyczne  fiszbin dają zupełnie inną jakość oraz komfort noszenia. Inna jest też świadomość gorsetu wśród kobiet. Nie należy oszczędzać na gorsecie, niska jakość może powodować marny efekt i duży dyskomfort.

Panie korzystające z diety gorsetowej wiedzą, że należy zadbać o odpowiednie nawadnianie, regularne jedzenie małych porcji, a przede wszystkim należy słuchać swojego ciała i stopniowo  przyzwyczajać organizm do mocnego ucisku. W diecie gorsetowej  gorsety noszone są tylko kilka godzin dziennie ( zaczynamy od noszenia gorsetu od 2-3 godzin) w przeciwieństwie do praktyk z XVII wieku. Ponad to dobrze jest gdy dodatkowo wykonuje się regularnie kilka prostych ćwiczeń na talię.

Niestety mocny i porządnie skrojony gorset dotychczas był wyłącznie towarem luksusowym , zakup prawdziwego gorsetu kosztował nie mniej niż 1000-1500 zł. Moda na noszenie gorsetów urosła do takiego stopnia, że odpowiedział na to rynek. Doświadczeni specjaliści w projektowaniu gorsetów postanowili stworzyć masowe kolekcje dostępne również dla kobiet z poza świata Hollywood. Wyliczyli, że masowa produkcja profesjonalnych gorsetów pozwoli zachować niższe koszty, zredukować czas produkcji, umożliwi zakupy właściwych tkanin po niższej cenie, dzięki temu gorsety będą dostępne również dla Pań z nieco mniej zasobnym portfelem. Oferujemy gorsety w 12 rozmiarach dzięki czemu można bardzo precyzyjnie dobrać rozmiar.


Materiały o noszeniu gorsetów ze świata:

Szczególnie polecamy zobaczyć Dziennikarskie śledztwo - jak szybko można zobaczyć pierwsze efekty noszenia gorsetu? - temat zgłębiała popularna dziennikarka  Deborah RobertsKLIKNIJ

  • Film reporterów BBC kwiecień 2015 - Czy dieta gorsetowa działa i dlaczego stała się taka modna? KLIKNIJ
  • Bardzo ciekawy blog o diecie gorsetowej i jej efektach autorstwa Julia Bremble KLIKNIJ do angielskich tekstów i wielu zdjęć 

The Corset Channel Cały materiał Kliknij obrazek poniżej

Corset Channel

 foto powyżej z bloga: Corset Making 

 

Kilka "gorsetowych" fotografii naszych Klientek (Kliknij → WIĘCEJ)

 

 

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl