GORSETY ON-LINE - JAK KUPIĆ GORSET PRZEZ INTERNET?

 WSTĘP

Dlaczego często nie pokazujemy fotografii oferowanych gorsetów prezentowanych na modelkach?

Gorset to bardzo indywidualna część garderoby- wyjątkowa, inna w swoich formach i zachowaniach. Nie rzadko ten sam model/fason może absolutnie inaczej leżeć na dwóch Paniach o takim samym rozmiarze garderoby. Zakładając, że obie Panie noszą taki sam rozmiar  ubrań np.  rozmiar "M" ( średni).

Przyglądając się dalej im kobiecym sylwetką i budowie  zdarza się często, że jedna z Pań ma np. wąskie plecy i większy biust, a druga Pani ma  szerokie plecy i zupełnie mały biust. Mimo to obie kupują bluzki, sukienki, t-shirty,... w rozmiarze M.

Efekt jaki obie Panie osiągną w gorsecie na biust ( overbust) może być zupełnie różny. Dlatego chcemy uniknąć niepotrzebnych sugestii - nieczęsto pokazujemy gorsety na modelkach. Nieuczciwe jest prezentowanie gorsetu wyłącznie na kobiecie o idealnych, seksownych proporcjach. W naszym sklepie skupiamy się na Paniach w każdym rozmiarze, wierzymy że każda kobieta zasługuje na swój wyjątkowy gorset. Niestety nie każda sylwetka będzie prezentować się jak modelka w danym fasonie. Nie nabieramy nikogo, nie oszukujemy, nie obiecujemy niemożliwego. Wybierając gorset należy kierować się poradami dotyczącymi wzrostu oraz różnicy pomiędzy obwodem talii, a obwodem biustu, wielkością biustu i linia dekoltu w gorsecie. Dla Pań z obfitym biustem gdzie różnica ( talia - biust) wynosi więcej niż 20-22 cm nie polecamy fasonów z dekoltem łagodnie podciętym w serce. Panie skarżą się wtedy, że biust jest zbyt mocno wyeksponowany. Nie wszystkie jesteśmy takie odważne. Dla Pań z bardzo dużym biustem więcej nić DD+ rekomendujemy szczególnie gorsety pod biust Underbust. Panie z biustem C, D oraz o wyższym wzroście najlepiej wyglądają w gorsetach z dekoltem podciętym głębiej w serce oraz w gorsetach pod biust. Gorsety  z długim zębem na środku dolnej krawędzi gorsetu (środek brzucha) raczej nie są rekomendowane dla Pań o wzroście mniejszym niż 167 cm. Właśnie takie krótkie porady są bardzo cenne przy wyborze gorsetu.

Jaki gorset wybrać Redukujący, czy Modelujący?

Oba typy Gorsetów zarówno Modelujące i Redukujące służą do modelowania figury, zmieszają obwód talii, podnoszą biust, zmniejszają obwód talii oraz  podkreślają kształt klepsydry. Wszystkie prawdziwe gorsety trzymają wyprostowaną postawę oraz powodują, że zaczynamy zmysłowo i dostojniej się poruszać.

*

Jeśli planujesz nosić gorset tylko czasami, jako odzież lub bieliznę lub sporadycznie na specjalne okazje, wtedy wystarczający będzie gorset z grupy Modelujące. Gorsety Modelujące świetnie sprawdzą się równieżw alkowie sypialni jako bielizna erotyczna. Gorsety Modelujące są lżejsze (masa) od gorsetów Redukujących. W swojej konstrukcji mają fiszbiny płaskie ułożone rzadziej niż fiszbiny w gorsetach Redukujący.

 *

Jeżeli planujesz ćwiczyć talię, dyscyplinować brzuch, modelować sylwetkę wybierz gorset Wyszczuplająco-Redukujący. Ich konstrukcja przeznaczona jest właśnie do częstego, długotrwałego noszenia. Takie profesjonalne gorsety mają bardzo gęsto ułożone fiszbiny spiralne, dzięki czemu są wygodne podczas długotrwałego noszenia i siedzenia. Spiralnych- stalowych fiszbin jest w nich bardzo dużo,  czasem nawet aż 20 sztuk -  taka mocna konstrukcja bardzo skutecznie ściska korpus.

O co chodzi z tymi fiszbinami? Czym się różnią? Co dają...?

W Gorsetach Modelujących w koło gorsetu  rozmieszczone są głównie fiszbiny płaskie - najczęściej jest ich nawet 12 sztuk. Gorsety Modelujące z naszej oferty tylko na piersiach mają wszyte fiszbiny spiralne ( po jednej  sztuce na każdej piersi). Lekko elastyczne fiszbiny spiralne zapobiegają nadmiernemu spłaszczaniu piersi.

FOTO: Fiszbiny Płaskie

W Gorsecie Redukującym fiszbiny płaskie (4 sztuki)  są umieszczone tylko wzdłuż kręgosłupa. Pozostałe fiszbiny rozmieszczone w koło gorsetu parami, to fiszbiny spiralne. Nazywane są tak, ze względu na ich budowę. Jest ich od 10 aż do 20 sztuk ( zależy od fasonu) ,  bardzo mocno zbierają ciało, a jednocześnie pozwalają naturalnie się poruszać.

FOTO: Fiszbiny Spiralne

Gorset Underbust (pod biust), a niski wzrost (155-165 cm).

 

Kupując gorset Underbust ( pod biust) dla niższego wzrostu  najlepiej wybrać modele o długości 25-30 cm ( 10,5”) W obu kategoriach ( Redukujące i Modelujące) oferujemy wiele takich modeli.

Dla kogo długie gorsety Overbust ( na biust)?

Modele, które mają w nazwie słowo „Długie” najlepiej leżą u Pań o wzroście 167 cm i więcej.

Ta zasada dotyczy obu grup gorsetów ( Redukujące i Modelujące). 

Jak Wybrać Odpowiedni Fason i Rozmiar ?

Jeżeli masz dość proporcjonalną sylwetkę wystarczy, że zmierzysz swój obwód talii i wybierzesz rozmiar na podstawie tabeli rozmiarów

podstawowa tabela rozmiarów

Jeśli masz dość proporcjonalną sylwetkę wystarczy, że zmierzysz swój obwód talii i wybierzesz rozmiar na podstawie tabeli rozmiarów:

Możesz również wybrać rozmiar, robiąc proste wyliczenia według podanych wzorów

Krok 1 Zaopatrz się w centymetr

Ściągamy miarę, tak jak na obrazku. Zapisujemy kolejno obwody:   obwód biustu – A,  obwód talii – B,  obwód bioder - C

 

Krok 2 Sprawdź, czy gorset na biust ( overbust) będzie pasował do twojej figury?

Zastosuj dwa proste wzory

Wzór nr 1

Do obwodu talii w centymetrach [C] dodaj 15 cm, suma powinna być równa lub o 1-5 cm większa od obwodu Twojego biustu [A]

Wzór nr 2

Do obwodu talii w centymetrach [C] dodaj 20 cm, suma powinna być równa lub 1-5 cm większa od obwodu Twoich bioder [D] 

Jeżeli wyliczenia wykazały, że gorset overbust jest odpowiedni do Twojej sylwetki, możesz wybrać rozmiar na podstawie obwodu talii z tabelki powyżej.

Jeżeli wyliczenia pokazały inny wynik po prostu wybierz gorset underbust, jego rozmiar również dopasuj na podstawie obwodu talii z tabelki.

Chcesz ćwiczyć talię?

Gorsety Redukujące pod biust ( underbust ) polecamy dla Pań nieposiadających jeszcze doświadczenia z prawdziwymi gorsetami, są nieco wygodniejsze od gorsetów overbust, na początek odczuwasz więcej swobody w górnych partiach ciała. 

Możesz Wyliczyć Indywidualnie Rozmiar-Jak to zrobić?

Krok 3

Rozmiary gorsetów podawane są w calach, dlatego w następnym kroku musisz przeliczyć centymetry na cale.

1 cal (1”) = 2, 54 cm 

Obwód Talii w centymetrach ÷ 2, 54 = Obwód Talii w calach

aby gorset leżał idealnie i wygodnie należy wybrać rozmiar o 4 cale mniejszy od naturalnego obwodu talii w calach. Obliczyć to można wykonując proste działania:

Obwód Talii w calach - 4 cale = Rozmiar Gorsetu w calach

Jeżeli otrzymany wynik jest bliższy rozmiarowi większemu, niż mniejszemu, lepiej wybrać większy rozmiar.

np. Obwód Talii w calach - 4” = 25, 42” należy wtedy wybrać rozmiar 26"

UWAGA! Rozmiary (XXL)

Panie, których naturalny obwód talii wynosi ponad 36" lub więcej, powinny odjąć nawet 6 cali.

Przykładowe wyliczenia

Przykład 1.

Naturalny Obwód Talii = 74 cm

74 cm ÷ 2, 54 = 29, 133 cal

29,133-4 = 25.133

Należy Wybrać Rozmiar 26"

 

Przykłąd 2.

Naturalny Obwód Talii = 68 cm

68 cm ÷ 2, 54 = 26, 771 cal

26, 771 cal - 4 cal = 22, 771 cal

Należy Wybrać Rozmiar  22"

Dlaczego warto kupić w internecie?

Gwarancja otrzymania niemierzonego przez inne osoby egzemplarza. (99%)

Prawdziwy gorset powinien ułożyć się idealnie do ciała swojej właścicielki. Stalowe fiszbiny gorsetu  dopasowują się do sylwetki dopiero podczas mocnego sznurowania, dlatego też pierwsze zakładanie gorsetu nie jest łatwe, gdyż gorset jest jeszcze sztywny i niedopasowany. Częste noszenie i  wiązanie  doskonali jego formę. 

Porada numer 1

Nie pożyczaj swojego gorsetu ! - Nigdy! Nikomu!

Pożyczając swój ukochany gorset narażasz fiszbiny na deformację - podczas wiązania na innej sylwetce. Zmienią one swoje ułożenie i gorset straci formę. Stalowe fiszbin to nie gumka w nowoczesnej bieliźnie, nie powróci idealnie do poprzedniego kształtu.

Porada numer 2

Każdej kobiecie zdarza się czasami przymierzać w sklepie wypatrzone ubrania, pomimo, że wcale nie planuje zakupu. Prawdziwe Gorsety są towarem trudno dostępnym w tradycyjnych sklepach, dlatego jak tylko pokażą się na wieszaku wzbudzają ogromne zainteresowanie i wiele Pań z czystej ciekawości pragnie je przymierzyć. Gorset wiązany  na wielu różnych sylwetkach traci swój fason i formę. Powstaje ryzyko, że gorset nie będzie już taki wygodny.  

Nie Kupuj Gorsetu w Wielkich Zatłoczonych Sklepach 

Profesjonalizm i zaangażowanie - sprzedażą prawdziwych gorsetów nie powinny zajmować się osoby przypadkowe, aby przygotować dobrą ofertę oraz dobrze doradzać trzeba posiadać niewątpliwie szeroka wiedzę o prawdziwych gorsetach. Często zmieniający się personel w sklepach stacjonarnych nie zapewni tak dużego wsparcia, pomocy i zaangażowania w doborze oferty i fasonu. Taką pomoc można uzyskać tylko w sklepach specjalistycznych z gorsetami. W Polsce nadal jest bardzo mało takich miejsc.

Chętnie udzielamy porad. Napisz do nas: biuro@gorsety-pl.pl lub użyj formularz kontaktowy KLIKNIJ

Najwygodniej jest kontaktować się z Nami drogą mailową. Opisz swoją figurę : wymiary i wzrost.


Najwygodniejszą formą kontaktu jest korespondencja mailowa, w której przesyłając do nas zapytanie prosimy podać swoje wymiary:

 • wzrost
 • obwód biustu
 • obwód pod biustem
 • obwód talii
 • obwód bioder 
 • oraz nazwę lub kod gorsetu, który Państwa zainteresował                                                                             UWAGA! w związku z rosnącym zainteresowaniem gorsetami czasami nie udaje się nam  odpisywać w ciągu 24h. Jeżeli nie otrzymają Państwo informacji w tym czasie prosimy o odrobinę cierpliwości. Aby odpowiedzieć na Państwa zapytania trzeba posiadać niezbędną wiedzę o gorsetach, nie mogą robić tego przypadkowe osoby, a zapytań czasami naprawdę jest bardzo dużo. Dlatego brak szybkiego kontaktu może wyniknąć wyłącznie z natłoku zapytań i telefonów. Na pewno odpiszemy na każdego maila!!! Dziękujemy za wyrozumiałość.

Zasięg -prawdziwe gorsety są towarem trudno dostępnym i mało komercyjnym w tradycyjnych sklepach. Tworząc Sklep internetowy zapewniamy dostęp do autentycznych gorsetów wszystkim zainteresowanym, również zamieszkującym najmniejsze i najbardziej oddalone od dużych miast miejscowości.

Dostęp -informacje o wszystkich wzorach dostępne są 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Jeżeli potrzebują Państwo więcej czasu na decyzję, można nieskończenie wiele razy odwiedzać stronę naszego sklepu o każdej porze dnia i nocy. 

Atrakcyjna Cena - dzięki temu, że nie musimy płacić wygórowanych kwot za wynajem lokali we wszystkich zakątkach Polski oferujemy Ceny prawdziwych gorsetów szytych na zamówienie zaczynają się w Polsce od tysiąca złotych. Nasze Klientki wspominają nawet o cenach w wysokości 1750-2500 złotych, jakie usłyszały od wykwalifikowanych gorseciarek w swoich miejscowościach. Trudno zdecydować się na tak duży wydatek, nie mając wcześniejszego doświadczenia z tradycyjnymi gorsetami. Oferowane przez Gorsety-PL ceny są znacznie bardziej dostępne. Ponadto ogłaszamy różne promocje.

Motto -Dostępne ceny i wysoka, jakość to główne założeń naszej oferty. Na dowód tego oświadczamy, że jak dotąd nie mieliśmy ani jednej reklamacji jakości, a ceny tych samych gorsetów w innych krajach są znacznie wyższe.

Dyskrecja -to kolejny powód, dla którego warto kupować w Internecie. Gorsety z akrylowymi fiszbinami np. te z działu Modne dość często wybierane są przez naszych Klientów, jako erotyczny element garderoby. Czasami bywa i tak, że z różnorodnych powodów niezręcznie jest nam rozmawiać o swoich potrzebach z personelem sklepu. Kupując gorset w internecie nie musisz odwiedzać popularnych sex-shopów z masową ofertą. Wiele z nich niestety, nadal oferuje bardzo tandetne fasony. Kupując gorset z akrylowymi fiszbinami wcale nie musisz wyglądać wulgarnie, czy tanio.

Ponadto gwarantujemy, że wszystkie przesyłki z naszego sklepu wyglądają jak prywatne paczki, nie mają żadnego oznakowania, logo, opisu,ani nawet nazwy sklepu na opakowaniu przesyłkowym. Nadawcą jest osoba prywatna. Nie musisz specjalnie prosić nas o dyskrecję, dla wygody naszych Klientów wszystkie przesyłki są nieoznakowane, nie zdradzają nazwy sklepu, ani zawartości. Dzięki temu adresem odbioru paczki może być nawet miejsce pracy, lub możesz odebrać gorset na wybranej przez Ciebie poczcie.

Różnorodność potrzeb - szeroka oferta naszego sklepu z prawdziwymi gorsetami wychodzi naprzeciw potrzebą kobiet w różnym wieku i stylu. Gorset może mieć różnorodne zastosowanie.

Oto kilka pomysłów Naszych Klientów

 • Top modelujący sylwetkę w kształt klepsydry
 • Bielizna do regularnego trenowania talii (Gorsety Redukujące)
 • Oryginalna kreacja na wyjątkowe okazje w połączeniu z wyszukaną spódnicą lub spodniami ( wesele, chrzciny, rocznica...)
 • Top pod żakiet lub marynarkę
 • Ozdobny dodatek na koszulę lub bluzkę
 • Bielizna modelująca pod ubranie
 • Bielizna o działaniu ortopedycznym poprawiająca postawę, zapobiegająca garbieniu się, odciążająca kręgosłup od ciężkiego biustu
 • Kusząca erotyczna kreacja zaskakująca nie tylko partnera
 • Kaprys Kobiety poprawiający nastrój dodający pewności siebie, a przede wszstkim podkreślający atuty kobiecości
 • Kostium tematyczno – historyczny
 • Kostium artystyczny
 • Kreacja Gotycka lub Steampunk
 • Kreacja Pin-up
 • Prezent na wieczór Panieński
 • Kreacja na Noc Poślubną (rekomendujemy stylizację w kolorze niewinności czyli bieli)
 • Nasze Klientki twierdzą nawet, że gorsety działają terapeutycznie na psychikę kobiety.

Wymiana doświadczeń – fascynacja gorsetami, to ciekawy temat do dyskusji, odskocznia od szarej codzienności, nasz tajemny kobiecy świat stymulujący kreatywność i wyobraźnię, dlatego stworzyliśmy profil na Facebooku, na którym kobiety w różnym wieku z różnych środowisk dzielą się uwagami, wzajemne poznają i komentują, a my dbamy o to by każdego dnia dostarczać odrobinę rozrywki i inspiracji. Na Facebooku publikujemy również specjalne promocje tylko dla fanów. Bardzo chętnie przyjmujemy wszelkie uwagi, opinie i sugestie. Głos naszych obecnych i przyszłych Klientek jest współtwórcą naszego sklepu. Zapraszamy do lajkowania znajdź nas Gorsety-PL i zapisz się do newslettra.

 

Wszelkie treści informacyjne zamieszczone na stronie sklepu www.gorsety-pl.pl są własnością intelektualną firmy Gorsety-PL Aleksandra Ruszewska chronione prawem Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994 r., Nr 24, poz. 83 z późn. zm.) oraz Ustawa z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych(Dz. U. z 2001 r., Nr 128, poz. 1402 z późn. zm.)

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl