JAK DOBRAĆ KUPIĆ GORSET?- porady dodatkowe

Na początku poszukiwań odpowiedniego gorsetu najistotniejsza jest odpowiedź na pytanie – w jakim celu go poszukujesz?
Zależy Ci na jego codziennym noszeniu w celu treningu talii czy poszukujesz czegoś na specjalną okazję, do sporadycznego noszenia? Wolisz ukryć gorset pod ubraniem czy chcesz go eksponować jako element stroju? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź poniżej. 

Zależy Ci na codziennym noszeniu gorsetu w celu treningu talii?
Panie zainteresowane redukcją talii i systematycznym noszeniem zdecydowanie w pierwszej kolejności powinny wybrać gorsety z grupy underbust - pod biust. Jest to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie. Gorset underbust da Ci więcej swobody w ruchu niż modele overbust - na biust.  Z łatwością ukryjesz go już pod troszkę luźniejszym T-shirtem i nie będzie kolidował on z Twoją stylizacją. Jeśli lubisz bawić się modą nie ma też żadnych przeciwwskazań by nosić taki gorset nawierzchnio! Oferta wzorów jest bardzo bogata i z pewnością znajdziesz coś co urozmaici Twój strój.

Każdy prawdziwy gorset posiada konstrukcję opartą na stalowych fiszbinach. W przypadku doboru gorsetu do treningu istotne jest by posiadał on fiszbiny spiralne (płaskie jedynie w tylnej części), które dają większy komfort podczas długotrwałego noszenia, pracują i układają się w pożądanym kierunku. Plecy usztywnione fiszbinami płaskimi wymuszają zdrową, prostą postawę. Jest to ogromny plus noszenia gorsetu, z którego wiele Pań do chwili przymierzenia nie zdaje sobie sprawy.
Informację odnośnie zastosowanych fiszbin w danym gorsecie podane są w zakładce PARAMETRY MODELU, którą znajdziesz w karcie produktu, bądź na rysunku konstrukcyjnym pod opisem danego wzoru.

Dobór gorsetu underbust – pod biust jest również dużo łatwiejszy. Przy jego poszukiwaniach istotne są jedynie aktualny obwód talii i długość torsu. Dla ułatwienia stworzyliśmy tabelę z rozmiarami, w której uwzględniliśmy wszystkie istotne wyliczenia. Wystarczy, że znajdziesz w niej swój aktualny obwód talii i odczytasz przynależny do niego rozmiar gorsetu – nic prostszego Jeśli masz wątpliwości nie zaniżaj, nie zawyżaj rozmiaru - napisz do nas biuro@gorsety-pl.pl bądź zaznacz w formularzu zamówienia chęć weryfikacji rozmiaru. Znajdziesz tam specjalne okienka, w których prosimy o podanie wymiarów (wzrost, talia, biodra). Jeśli wypełnisz te pola sprawdzimy wybrany przez Ciebie model i rozmiar. Tabelę i więcej informacji, ciekawostek odnośnie rozmiarów znajdziesz TUTAJ.

Druga istotna kwestia przy doborze gorsetu pod biust to wspomniana wyżej długość. W swojej ofercie posiadamy kilka wariantów:
modele krótkie około 25-26 cm np. CD-219, klasyczne – 28-29 cm np. VG-16464 i wzory przedłużone 33-35 cm WT-007, VG-10052. W niektórych opisach naszych produktów znajdziesz informację dla jakiego wzrostu sugerowany jest dany wzór. Jednak każda z Nas zbudowana jest inaczej, posiadamy różne długości torsów, dlatego też na podstawie samego wzrostu ciężko jest dopasować odpowiednią długość. Warto wykonać orientacyjny pomiar długości, który nakieruje Cię na długość rekomendowaną dla Ciebie. Ustalając długość unikniesz sytuacji, w której po uścisku ciało ucieknie górą, bądź dołem, bo gorset będzie za krótki lub odwrotnie, nie będziesz miała możliwości swobodnego siadania, gdy gorset będzie zbyt długi i wbije się w uda /pachwiny w pozycji siedzącej.

Do pomiaru wystarczy zwykły centymetr,  bądź metrówka. Zaczynasz nieco poniżej 1 cm od biustonosza, dalej prowadzisz miarkę pionowo w dół, poprzez pępek, aż odmierzysz na swoim ciele długość danego modelu (tak jak w przypadku fiszbin znajdziesz te informacje w zakładce parametry, bądź na rysunku konstrukcyjnym). Jeśli odcinek ten zakrywa fałdkę na brzuchu i nie zachodzi na łono oznacza to, że długość jest odpowiednia. Więcej informacji odnośnie długości TUTAJ.

NOSISZ ROZMIAR XS lub  S?

Istotna porada dla Pań noszących małe rozmiary gorsetów – takie jak 18", 20" i 22 cale
Jeśli wybrałaś już swój rozmiar i oscyluje on właśnie na poziomie 18" ,20" ,22 cale lepiej jeśli wybierzesz gorset z mniejszą ilością fiszbin (10 spiralnych + 4 płaskie). W zakładce parametry modelu, bądź na rysunku konstrukcyjnym znajdują się informacje o ilości fiszbin umieszczonych w danym modelu. Drobne, szczupłe Panie nie muszą decydować się na tak mocny gorset jakim jest ten na 20 fiszbinach spiralnych (+4 płaskie). W konstrukcji tej fiszbiny wszywane są parami w koło gorsetu, a przy tak małym rozmiarze są one bardzo gęsto ułożone. Zaledwie 1-3 cm odstępu pomiędzy kolejnymi parami. Z uwagi na niewielką ilość ciała i brak nadmiaru tkanki tłuszczowej taka konstrukcja może okazać się za ciężka, sztywna. Bardzo trudno i długo będzie układać się do ciała, przez co ciężej będzie uzyskać efekt ładnego wyprofilowania talii. Szczupłe Panie często chcą wybierać tę konstrukcję licząc, że przy treningu talii będzie ona efektywniejsza. Nie ma jednak na to żadnego wpływu, a efekt może być wręcz odwrotny jeśli nie jest się przyzwyczajonym do uścisku i takiego usztywnienia może powstać uczucie dyskomfortu. W przypadku Pań wrażliwych na ucisk, którym sugerowany jest rozmiar 24" również zalecamy lżejszy gorset. 

Panie, które potrzebują rozmiar 18, 20, czy 22 cale chcemy szczególnie zainteresować ultralekkimi gorsetami o najbardziej plastycznej i lekkiej konstrukcji. Gorsety, które wymienimy poniżej pomimo swoje lekkości  są skonstruowane w wystarczający sposób aby spełnić swoją rolę na szczupłych sylwetkach i wykonać zadanie treningu talii. Doskonale nadają się do regularnego noszenia,  są najcieńsze i najbardziej plastyczne ze wszystkich wzorów z całej kolekcji. Nie zachodzi ryzyko, że będą zbyt twarde np. na wystających żebrach, czy kościach miedniczych. Panie bez tzw wałeczków tkanki tłuszczowej czy zwisającej skóry nie potrzebuję wielu warstw tkanin w gorsecie, ani 20 fiszbin układanych podwójnie, gdyż nie mają nadmiaru ciała do ujarzmiania. Szczupłe sylwetki koncentrują się głównie na podkreśleniu  wcięcia w talii i zarysowaniu kobiecych kształtów:

GORSETY POD BIUST NAJCHĘTNIEJ WYBIERANE I REKOMENDOWANE DLA ROZMIARÓW XS I S:

Na podstawie wieloletniego doświadczenia i przeszło kilkunastoma tysiącami obsłużonych klientów wiemy, że to właśnie gorsety underbust na fiszbinach spiralnych są najchętniej wybieranymi modelami z uwagi na wskazaną praktyczność i większą wygodę.

Chcesz kupić gorset, który będzie Twoją kreacją?
W tym przypadku możesz zdecydować się na zakup gorsetu overbust - na biust. Będzie on górą do Twoje kreacji, nie potrzebujesz już wtedy dodatkowej odzieży na tę partię ciała. Wedle uznania uzupełnisz stylizację marynarką, katanką czy szalem. Przy tego typu gorsetach i ich sporadycznym noszeniu nie ma znaczenia czy zdecydujesz się na gorset z fiszbinami spiralnymi czy płaskimi. Wszystkie informacje odnośnie zastosowanych fiszbin, długości mimo wszystko znajdziesz w zakładce parametry modelu, bądź rysunku konstrukcyjnym w opisie produktu.

Przy doborze tej wersji gorsetu również istotny jest prawidłowy rozmiar i długość. Rozmiar dobierasz standardowo, na podstawie obwodu talii, więcej TUTAJ. Długość na podstawie wzrostu i długości torsu - jak w przypadku modeli pod biust warto wykonać orientacyjny pomiar danego modelu na swoim ciele. Więcej odnośnie długości przeczytasz TUTAJ. Zdjecie obrazujące jak odmierzyć długość gorsetu overbust również wyżej. 

Kolejną istotną kwestią przy doborze gorsetu overbust - na biust jest wykończenie i wyprofilowanie dekoltu. W zależności od wielkości Twojego biustu rekomendowany będzie dla Ciebie inny krój. W większości opisów produktów wpisano sugestię dla jakich piersi sugerowany jest dany krój, a na rysunkach konstrukcyjny widać na ile wyprofilowana jest linia dekoltu danego modelu - czy jest on płaski czy głęboki.

Biust A - średnie C
Jeśli masz małe piersi powinnaś skupić się na gorsetach z płasko skrojoną linią dekoltu tzw. sweet heart, płaskie serduszko. Przykładem takiego modelu jest WT-006. Wybierając ten krój unikniesz sytuacji, w której biust wpadnie w gorset i nie zostanie ładnie podkreślony. Decydując się na gorset z większym wyprofilowanie na wysokości biustu mając mniejsze piersi prawdopodobnie musiałabyś zdecydować się na uzupełnienie gorsetu biustonoszem, tak by zebrał i uwydatnił piersi.Biust średnie C - D

Analogicznie dla większych piersi zalecane są modele z głębszym serduszkiem. Tu wyprofilowanie jest większe przez co pierś ma więcej miejsca na ułożenie. Jest bardziej zasłonięta. W przypadku sweet heart duży biust może być aż zanadto wyeksponowany i dać efekt wylewania. Przykładem modelu z głębszym wyprofilowaniem na wysokości biustu jest GC-1011.UWAGA! Poniżej opisano bardzo uniwersalny krój gorsetu na biust. 
Od 2016 w swojej ofercie mamy krój Aster, który okazał się bardzo uniwersalną opcją. Na przestrzeni czasu zaobserwowaliśmy, że mogą decydować się na niego Panie z prawie każdym rozmiarze. Zarówno z bardzo małym biustem jak i te z obfitym. Na rysunku konstrukcyjnym zamieszczanym w opisie produktu możesz zaobserwować jak poprowadzone są fiszbiny w tej konstrukcji. Wszywane są również pod kątem, poprzecznie tak by jak najlepiej zebrać i uformować biust. Przykładowo taką konstrukcje posiada model VG-10053. W naszej GALERII KLIENTEK znajdziesz fotografie Pań w tym kroju, są to kobiety o różnych wymiarach, rozmiarach i biustach. Wszystkie prezentują się zjawiskowo ;) Zamieszczono tam nawet fotografię Pań z biustem około 115 cm!

 

PAMIĘTAJ! Dobór gorsetu to bardzo indywidualna sprawa. Każda z nas posiada inne ciało, budowę, proporcję i dany rozmiar, krój na każdej z nas będzie leżał zupełnie inaczej. Na przestrzeni czasu zdarzały się sytuacje, że Panie o bliźniaczych wymiarach w tym samym gorsecie wyglądały zupełnie inaczej.  Tylko po przymierzeniu gorsetu mamy pewność jak on się na nas prezentuje. Niestety mimo bardzo dużego doświadczenia zdobytego dzięki obserwacjom i pogłębianiu wiedzy w tematyce gorsetów czasem zdarza się, że wybrany pierwotnie gorset mimo wskazówek i pomiarów okazuje się nieodpowiedni. Dlatego też zawsze służymy pomocą biuro@gorsety-pl.pl jak również oferujemy możliwość wymiany. Więcej TUTAJ

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl