JAK ZASZNUROWAĆ GORSET?

Nie obawiaj się sznura- można go zamienić np. na cieńszą, elegancką satynową wstążkę, kupisz ją w każdej pasmanterii, potrzebujesz 6-7 m ,szerokość nie mniej niż 1- 1,5 cm. 

Zakładanie gorsetu może być fantastyczną zabawą , podejdź do tego z dystansem i na luzie, oczywiście łatwiej jest, gdy masz kogoś do pomocy, jeśli nie to nie znaczy, że nie zrobisz tego samodzielnie. Oczywiście zrobisz! Dasz radę - 2-3 próby i wszystko stanie się proste.

Jeśli prezentowane rysunki nadal nie są dla ciebie pomocne. Potrzebujesz bardziej szczegółowej instrukcji to naprawdę zachęcamy do korzystania z youtube, wystarczy że wpiszesz w okienko wyszukiwarki takie frazy jak:  corset  lacing albo corset self lacing znajdziesz w ten sposób dziesiątki filmików z całego Świata. Panie w różnym wieku i o różnych rozmiarach prezentują swoje metody sznurowania gorsetu, zobaczysz jak można jak zrobić to ekspresowo i profesjonalnie. Link do przykładów z youtube KLIKNIJ

 Samodzielne Sznurowanie Gorsetu

krok 1 

Krok 1. rozszerz sznur na całej długości  gorsetu, tak abyś z łatwością mogła objąć się gorsetem i go zapiąć.

krok 2

Krok 2. zapnij gorset- nie ma znaczenia czy zaczniesz od góry, czy od dołu, czy od środka- zrób to wygodnie.

 krok 3 

Krok 3. Zacznij sznurować gorset. Odwracając ręce do tyłu, na środku wiszą tzw.lejce ciągnij górne lejce do dołu,a dolne do góry. Pomóż sobie palcami-naprężać i układać  każde krzyżowanie sznura.

krok 4 - GOTOWE!

Krok 4. zawiąż dużą mocną, długą kokardę i GOTOWE.

Wiszące sznurki razem z kokardą możesz upchać/schować po bokach gorsetu lub pod gorset na dole. Więcej na ten temat kliknij: TUTAJ

SPRYTNA PORADA DLA POCZĄTKUJĄCYCH: 

Jeśli nie masz nikogo do pomocy - możesz sprytnie wykorzystać klamkę na drzwiachzahacz sznur o klamkę na drzwiach , odsuń się -napręż sznurki i dopiero wtedy poprawiaj kolejne skrzyżowanie sznura. Dzięki temu sznur jest cały czas naprężony, balansując ciałem do przodu zwiększasz jego naprężenie.

foto źródło: http://www.corsettraining.net/

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl