JAK ZASZNUROWAĆ GORSET?

Zakładanie gorsetu może być fantastyczną zabawą , oczywiście, że łatwiej jest gdy masz kogoś do pomocy, jeśli nie to nie znaczy, że nie zrobisz tego samodzielnie. Oczywiście ze zrobisz - 2-3 próby i wszystko stanie się to łatwe.

Jeśli prezentowane rysunki nadal nie są dla ciebie pomocne. Potrzebujesz bardziej szczegółowej instrukcji to zachęcamy do korzystania z youtuba, wystarczy że wpiszesz w okienko wyszukiwarki takie frazy jak:  corset  lacing albo corset self lacing to znajdziesz w ten sposób dziesiątki filmików z całego Świata gdzie panie w różnym wieku i o różnych rozmiarach prezentują swoje metody jak zrobić to ekspresowo i profesjonalnie.

Link do przykładów z youtube.com: KLIKNIJ

 

krok 1 

Krok 1. rozszerz sznur na całej długości  gorsetu, tak abyś z łatwością mogła objąć się gorsetem i go zapiąć.

krok 2

Krok 2. zapnij gorset- nie ma znaczenia czy zaczniesz od góry, czy od dołu, czy od środka- zrób to wygodnie.

 krok 3 

Krok 3. Zacznij sznurować gorset. Odwracając ręce do tyłu, na środku wiszą tzw.lejce ciągnij górne lejce do dołu,a dolne do góry. Pomóż sobie palcami-naprężać i układać  każde krzyżowanie sznura.

SPRYTNA PORADA DLA POCZĄTKUJĄCYCH: zahacz sznur o klamkę na drzwiach , napręż sznurki i dopiero wtedy poprawiaj kolejne skrzyżowanie sznura. Dzięki temu sznur jest cały czas naprężony, balansując ciałem do przodu zwiększasz jego naprężenie.

wiązanie gorsetu

foto źródło: http://www.corsettraining.net/

krok 4 - GOTOWE!

Krok 4. zawiąż dużą mocną, długą kokardę i GOTOWE.

Wiszące sznurki razem z kokardą możesz upchać/schować po bokach gorsetu. Część wepchnij pod lewy panel pleców gorsetu, a część pod prawy. Więcej na ten temat TUTAJ

Jeśli nie masz nikogo do pomocy - możesz sprytnie wykorzytstać klamkę na drzwiach

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl