JAK ZAKŁDAĆ I NOSIĆ PIERWSZY GORSET?

Co to jest prawdziwy gorset i jak go sznurować? Czy można przyzwyczaić się do chodzenia w gorsecie? Jak to zrobić?

W pierwszych słowach bardzo krótko technicznie o prawdziwych gorsetach:

Prawdziwe Gorsety zazwyczaj wykonane są z materiałów twardych (takich jak satyny, brokatu lub bawełny), gładko pokrywają oraz modelują tułów jednocześnie od bioder, aż do piersi. Elastyczny Busk ( zapięcie) z przodu gorsetu oraz konstrukcja oparta na metalowych fiszbinach zapobiegają marszczeniu się tkanin. Solidne zapięcie z przodu pozwala na szybkie zakładanie i ściganie gorsetu. Gorsety sznurowane są z tyłu na placach w taki sam sposób jak sznurowane są buty. Sznurowanie pozwala redukować obwód korpusu oraz indywidualnie regulować natężenie ścisku. Najlepiej sznurować gorset na środku wiązania. To pozwala indywidualnie regulować obwód gorsetu w górnej i dolnej jego części.

Kto może nosić gorset?

Każda Kobieta!

Karykatury bardzo często przedstawiają korpulentną kobietę wciśnięta w malutki gorsecik? Oczywiści że gorset może być używany do kontrolowania „masy tłuszczowej” również u puszystych kobiet. Głównym zadaniem prawdziwego gorsetu zawsze było i jest tworzenie zgrabnej talii. Nie tylko u szczupłych i racjonalnie szczupłych Pań. Profesjonalny dobór fasonu i kroju pozwoli osiągnąć pożądany efekt w dobrym guście również u Pań w rozmiarze size plus. Niewiele firm proponuje naprawdę duże rozmiary. W naszym sklepie można zamawiać bardzo duże rozmiary niemalże we wszystkich fasonach. Otrzymasz również profesjonalną poradę w doborze fasonu. Nosząc regularnie gorset uzyskasz estetyczny kształt ciała oraz unikniesz cierpień z powodu problemów zdrowotnych z kręgosłupem.

Czy ja przyzwyczaję się do noszenia gorsetu?

Osiągniesz pożądane efekty to, jeśli poznasz odpowiednie metody, które skutecznie pozwolą przyzwyczaić się do noszenia-gorsetu. Noszenie gorsetu wcale nie musi kojarzyć się z dyskomfortem czy poświęceniem. Nic bardziej mylnego. Wystarczy tylko odpowiednio przygotować się i poznać stosowna wiedzę. W Polsce nadal bardzo mało pisze się na temat formowania gorsetu oraz treningu talii. Na naszej stronie Gorsety-PL znajdziesz wszystkie niezbędne informacje. Posiadamy również funpage na Facebook'u gdzie regularnie zamieszczane są ciekawe artykuły z całego świata jak również masa zdjęć. FACEBOOK.

Jak ciasno powinnam sznurować mój pierwszy gorset?

Niezbyt ciasno! Na pierwszy rzut oka to stwierdzenie może wydawać się bezsensowne, ale zawiera zasadniczy aspekt dotyczący tego pytania.

Dobrze dopasowany gorset ma wyglądać naturalnie. W żadnym wypadku nie ma wyglądać tak jak by osoba nosząca gorset wyglądała jak by była do tego zmuszona i czuła się nieswojo lub niewygodnie. Właściwy naturalny efekt osiągamy tylko wtedy, kiedy kobieta naprawdę czuje się dobrze w swoim stroju.  Nigdy nie będziesz wyglądać naturalnie w zbyt małym gorsecie lub w zbyt ciasno zasznurowanym. Modelowanie talii to proces.

Może pomyślałaś teraz „ Ja nigdy nie będę mieć małej talii, nie – ja, nie wytrzymam przecież zbyt długo tego ucisku!” To stwierdzenie rzeczywiście, mogłoby być prawdziwe gdyby nie fenomen zjawiska, że bardzo łatwo można się przyzwyczaić.

Zasada stopniowania ucisku jest bardzo ważna w układaniu prawdziwych gorsetów.

Jeżeli jesteś zdeterminowana do długotrwałego noszenia gorsetu, by faktycznie wymodelować swoją sylwetkę w kształt klepsydry przeczytaj kilka zaskakujących porad. Zapewniam, że prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu znacznie wzrośnie, jeśli na początku swojej przygody z gorsetem nie będziesz szaleć i nadmiernie katować swojego ciała.

Twój pierwszy gorset – wystarczy, że będzie 2 cale mniejszy od naturalnego obwodu Twojej talii. Jeśli zaciśniesz sznurowanie do maksimum tak, że panel dodatkowy będzie całkowicie schowany prawdopodobnie poczujesz pewien dyskomfort, ale jestem pewna, że będziesz mogła to swobodnie wytrzymać.

Dwa Cale (około 5 cm) - tyle wystarczy zaciskać talię na początku.

Praktyczniej jest zamówić gorset 4 cale mniejszy od obwodu Twojej naturalnej talii. Tak też rekomendujemy kupować gorsety w naszym sklepie. Wszystkie oferowane tu gorsety mają dodatkowy panel materiału pod wiązaniem, który nie tylko zakrywa i chroni skórę pleców, ale przede wszystkim daje możliwość swobodnej regulacji wiązania. 

Jeśli zdecydujesz się na gorset 4 cale mniejszy od naturalnego obwodu Twojej talii, to na początku nie zaciskaj gorsetu do maksimum. W pierwszych dniach zaciskaj gorset maksymalnie o 2 cale (ok. 5 cm) . Przy okazji wspomnę, że takie sznurowanie gorsetu na plecach - szerokość 5-8 cm wygląda wyjątkowo ładnie.

Pamiętaj! Twój nowy gorset zaczyna nabierać doskonałych kształtów dopiero podczas regularnego noszenia. Szybko przekonasz się o tym po kilku mocnych sznurowniach. Wiązanie gorsetu staje się wtedy dziecinnie łatwe, a nawet - przyjemne. Uwaga! Można się uzależnić.

Na początku każdy nowy gorset jest dość sztywny i oporny w zapinaniu haftek.

Gdy będziesz zakładać swój pierwszy nowy gorset przypomnij sobie stare porzekadło –

„Nikt się mistrzem nie urodził”. Nie oczekuj przyjemności już przy pierwszym zakładaniu.

Kilka tygodni lub nawet tylko kilka dni później można zauważyć, że gorset nie jest już napięty. W rzeczywistości nie będziesz już w ogóle czuła ucisku, ani dyskomfortu.

To oznacza, że już nadszedł czas, aby zacisnąć gorset mocniej, tak, aby jego obwód w talii miał około 4 cale mniej niż Twoja naturalna talia bez gorsetu, czyli przyszedł czas, aby próbować zacisnąć gorset do końca. Kiedy mocniej zasznurujesz gorset prawdopodobnie ponownie będzie czuć się nieco nieswojo, może nawet bardziej niż za pierwszym zakładaniem gorsetu. Jednak po jakimś czasie przyzwyczaisz się również do tego ucisku.

Zasadniczo można w ten sposób przechodzić dalej do kolejnych etapów redukcji, ale zbierając informacje od najbardziej doświadczonych kobiet z całego świata, które od wielu lat noszą regularnie gorset dowiedziałam się, że na początku przygody z gorsetem talia nie powinna być ściśnięta bardziej niż 20-25% jej naturalnego obwodu. To jedyny sposób by utrzymać akceptowalny poziom komfortu. Przykład: powiedzmy, że obwód twojej naturalnej talii wynosi 65 cm, stosując opisane wyżej stopniowe przyzwyczajanie ciała do ucisku ( rozsądne sznurowanie) będziesz mogła ścisnąć się  o 13-16 cm co daje niesamowity obwód talii 49-52cm.

Okres przyzwyczajenia się do noszenia na sobie gorsetu zwykle trwa kilka tygodni lub miesięcy, to zależy od budowy ciała użytkownika i rozsądku, szczególnie w początkowym ściskaniu brzucha i talii, ale zapewniam, że po pewnym czasie wszystkie kobiety mogą ię przyzwyczaić do regularnego noszenia gorsetu / redukującego bądź modelującego/.

To nie jest gadanina, to porady i stwierdzenia zebrane od kobiet, które doświadczyły tego na własnej skórze nosząc gorsety już od wielu lat. Potwierdza to również moja znajoma, której naturalna talia wynosi 58 cm, a zakładając gorset redukuje ją nawet do 44 cm i czuje się w tym doskonale. Hmm proszę zwrócić uwagę na te proporcje – 58 cm do 44 cm ( to około  75% jej naturalnego obwodu) Czyli potwierdza się ta ogólna reguła, która powstała na bazie wieloletnich doświadczeń wielu Pań. 

Dlaczego Kobiety noszą gorsety?

Ogólnie mówiąc gorset pozwala osiągnąć 3 podstawowe efekty:

  1. Gorset redukuje talię, pomaga osiągnąć pożądany kształt klepsydry.
  2. Gorset podciąga, podnosi i modeluje biust. Stanowi silne oparcie dla małych i dużych piersi.
  3. Gorset poprawia Twoją postawę, prostuje kręgosłup, sprawia że poruszasz się bardzo kobieco i wdzięcznie.

To właśnie te trzy znaczące efekty spowodowały, że gorset przetrwał największe rewolucje modowe i wzbudza ogromne zainteresowanie od tak dawna. Gorsety dodają urody, kobiecości i atrakcyjności każdej kobiecie. Efekt numer 1 i 2 są konsekwencją ucisku, jaki gorset wywiera na talię oraz poniższą partię ciała zwaną potocznie wysokimi biodrami. Efekt numer 3 uzyskiwany jest dzięki usztywnieniu ciała poprzez Busk. Wszystkie oferowane w naszym sklepie modele zawierają płaskie fiszbiny umieszczone w okolicach sznurowania. Taka konstrukcja dodatkowo podtrzymuje prostą postawę i nie pozwala ‘zapomnieć’ się nawet w pozycji siedzącej. Gorset to specjalna część garderoby, która pozwala modelować ciało w pożądany kształt klepsydry, zachować prostą postawę sprawia, że poruszamy się elegancko i z gracją. Prawdziwy gorset z fiszbinami, jeżeli jest wystarczająco długi nad biustem zakrywa niedoskonałości i wałeczki na plecach oraz stanowi silne oparcie w podciąganiu i modelowaniu piersi. Przy odpowiednim doborze kroju możesz nawet zrezygnować z tradycyjnego biustonosza. UWAGA! Gorsety pod biust ( underbust) również ściskają ciało i wypychają biust ku górze, dzięki czemu małe piersi stają się jędrniejsze i bardziej obfite. Odpowiednia długość gorsetu pod talią sprawia, że brzuch staje się również idealnie płaski.

Podsumowując można powiedzieć, że nosząc gorset osiągamy efekt: małej talii, pięknego biustu, płaskiego brzucha oraz wyprostowanej postawy. Czyż nie pragnie tego każda kobieta? Wszystko to, co daje nam klasyczny gorset wpływa pozytywnie na Kobiecy wygląd i sprawia, że czujemy się atrakcyjne.

Wszelkie treści informacyjne zamieszczone na stronie sklepu www.gorsety-pl.pl są własnąścią intelektualną firmy Gorsety-PL Aleksandra Ruszewska chronione prawem Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994 r., Nr 24, poz. 83 z późn. zm.) oraz Ustawa z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych(Dz. U. z 2001 r., Nr 128, poz. 1402 z późn. zm.)

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl