NAJWAŻNIEJSZE PORADY PRZED ZAKUPEM

 Wybór  gorsetu przez Internet jest bardzo łatwy. Poradzisz sobie na pewno!  Nie obawiaj się!  Zasady są naprawdę proste! 

Wiemy o co pytacie najczęściej- dostajemy setki maili. Na wszystkie często zadawane pytania / zagadnienia odpowiadamy poniżej: na początek wyjaśnimy szeroko

Jaka jest różnica w działaniu prawdziwego gorsetu - a  takiego "gorsetu" który kupujemy jako bieliznę korygująca w sklepach z bielizną ?

Prawdziwy gorset, a bielizna ściskająca - różnice i obawy . Znamy wasze doświadczenia- same też próbowałyśmy.
Prawdziwy gorset zawsze- dyscyplinuje znacząco brzuch i wygładzi boczki tak, aby na całej jego długości i szerokości nie powstawały żadne fałdki, szczególnie  w pozycji siedzącej. Dzięki sznurowaniu i stalowym fiszbinom ciało torsu będzie pod gorsetem wygładzone i wyprostowane. Stalowe fiszbiny w gorsecie nie mają prawa wyginać się, rolować tak jak dzieje się to w powszechnie dostępnej bieliźnie ściskającej typu niby gorset, pas, kamizelka, wysokie majty. Każdego dnia czytamy od Was historię o przykrych doświadczeniach z bielizna korygującą. Ileż to Pań przynajmniej raz w życiu kupiło taką bielizną z akrylowymi fiszbinami, która podczas siadania wyginała się, rolowała tworząc guzy na żebrach, wałki, stwarzając krepujące sytuacje. Prawdziwy gorset którego konstrukcja oparta jest na stalowych fiszbinach, a tył jest sznurowany na całej długości nie ma prawa nigdzie odstawać od ciała, skręcać, podwijać, rolować  ani przesuwać. nawet w tańcu czy podskokach. Na dowód w galerii Klientek możesz zobaczyć że Marcelina Zawadzka tańczyła w Tańcu z gwiazdami w naszych gorsetach i wiedziała że nie ma prawa nić się stać. Pamiętaj że w naszym sklepie obowiązuje gwarancja satysfakcji lub zwrot pieniędzy-zachęcamy do poznania prawdziwych gorsetów- przynajmniej raz w życiu dobrze jest  zmierzyć taki gorset osobiście i poczuć jak zmienia się wygląd sylwetki. Jeśli gorset nie spełni on Waszych oczekiwań możecie bez podawania przyczyny zwrócić towar w ciągu 2 tygodni. Pokazujemy różnicę na obrazku poniżej.

 

RYSUNEK PO LEWEJ STRONIE PRZEDSTAWIA EFEKT SHAPER-a, RYSUNEK PO PRAWEJ STRONIE PRZEDSTAWIA EFEKT PRAWDZIWEGO GORSETU.  ZAUWAŻYĆ MOŻNA WYRAŹNĄ  RÓŻNICĘ W ILOŚCI I GRUBOŚCI FISZBIN: BIAŁE KRESKI PRZEDSTAWIAJĄ FISZBINY PLASTIKOWE/AKRYLOWE, NIEBIESKIE KRESKI TO MOCNE FISZBINY STALOWE. WIDZIMY JAK DZIĘKI ODPOWIEDNIEJ  KONSTRUKCJI GORSET JEST NAPRĘŻONY NA CIELE.  BIELIZNA KORYGUJĄCA WBIJA SIĘ W CIAŁO I FAŁDUJE RAZ Z NIM. ELASTYCZNY MATERIAŁ GDY WBIJA SIĘ W CIAŁO JESZCZE BARDZIEJ PODKREŚLA NIEDOSKONAŁOŚCI FIGURY. BIELIZNA KORYGUJĄCA JEST ZBYT CIENKA  BY DOBRZE MASKOWAĆ WAŁECZKI I OPONKI. ELASTYCZNE TKANINY NIGDY NIE ŚCISNĄ TAK MOCNO CIAŁA JAK SZTYWNY GORSET.  DO BIELIZNY KORYGUJĄCEJ  TYPU SHAPER  WSZYWA SIĘ  CIENKIE FISZBINY I TO W ZNACZNE MNIEJSZYCH ILOŚCIACH NIŻ POSIADA PRAWDZIWY GORSET . TAKIE AKRYLOWE FISZBINY CZĘSTO  WYGINAJĄ SIĘ I ODSTAJĄ OD CIAŁA TWORZĄC tzw. GUZY) SĄ ZBYT MIĘKKIE BY NAPRĘŻAĆ GŁADKO ELASTYCZNE MATERIAŁY I WYGŁADZAĆ CIAŁO. W PRAWDZIWYM GORSECIE MIĘSISTE  ODPOWIEDNIO DOBRANE MATERIAŁY SĄ IDEALNIE GŁADKO NAPRĘŻONE,  NIGDY NIE WBIJA SIĘ W FAŁDKI CIAŁA, BOCZKI. GORSET ZAWSZE MASKUJE WSZYSTKIE NIEDOSKONAŁOŚCI NA BRZUCHU I NA BOCZKACH. JEDYNIE CZASEM MOŻE ZROBIĆ SIĘ MAŁA FAŁDKA CIAŁA NA PLECACH NAD GORSETEM. STALOWE FISZBINY ZAWSZE MOCNO  PRZYLEGAJĄ DO CIAŁA NA CAŁEJ DŁUGOŚCI GORSETU. GORSET NIE  PRZESUWA SIĘ I NIE ZWIJA, NIE ROLUJE. DZIĘKI TAŚMIE PODTRZYMUJĄCEJ W TALII  GORSET ZAWSZE POZOSTAJE NA WŁAŚCIWYM MIEJSCU.  GORSET ZAWSZE MOCNO ZACISKAMY NA CIELE PODCZAS SZNUROWANIA. KONSTRUKCJA PRAWDZIWEGO GORSETU JEST PRZYSTOSOWANA DO MOCNYCH NAPRĘŻEŃ. – PRAWDZIWY GORSET GWARANTUJE WIĘKSZĄ REDUKCJĘ OBJĘTOŚCI CIAŁA - NOWY GORSET MUSI BYĆ MIN. 10 CM MNIEJSZY OD NATURALNEGO OBWODU TALII. KAŻDA KOBIETA PRZYNAJMNIEJ RAZ W ŻYCIU KUPIŁA TALKI PSEUDO GORSET. MAŁO ZNAM PAŃ PUSZYSTYCH KTÓRE BYŁY ZADOWOLONE Z OBIECANEJ KOREKCJI SYLWETKI. PRAWDZIWY GORSET WAŻY OD 0,5 KG DO 1 KG.


 

Jakie typy gorsetów oferujecie? Czym różnią się poszczególne modele?

Uproszczony podział gorsetów:

      1. Gorsety na biust , inaczej "Overbust" można je nosić na i pod ubranie,

jednak nie uda się go zamaskować pod wszystkimi typami odzieży. To mocna dość gruba konstrukcja,  raczej nie ukryjesz gorsetu na biust pod obcisłym T-shirtem czy cienką sukienką. Gorset na biust można zakładać na ubranie, użyj tylko wyobraźni np. ładnie prezentuje się np. na koszuli, sukience. Gorsety dziś można nosić na tzw. luzie  z szortami, dżinsami,

Konstrukcja oparta na stalowych fiszbinach spiralnych ( 4 fiszbiny płaskie usztywniają kręgosłup, pozostałe fiszbiny w koło gorsetu to fiszbiny stalowe spiralne). To konstrukcja przystosowana do częstego długotrwałego a nawet regularnego noszenia. Często pisze się o nich gorsety Redukujące, Warunkujące, Wyszczuplające

       2. Gorsety pod biust - inaczej "Underbust "-można je nosić na i  pod ubranie.

Konstrukcja oparta na stalowych fiszbinach spiralnych ( 4 fiszbiny płaskie usztywniają kręgosłup, pozostałe fiszbiny w koło gorsetu to fiszbiny stalowe spiralne). Gorsety z taką konstrukcją przystosowane są do częstego, długotrwałego, a nawet regularnego noszenia. Często pisze się o nich gorsety Redukujące, Warunkujące, Wyszczuplające


Kupując gorset zacznij od zadania sobie kilku pytań: Czy potrzebuję gorset na biust, czy pod biust? W jakim celu kupuję gorset? Jak chcę go nosić? Jak często? Do czego? Jaka jest moja garderoba? Jak się ubieram i czy będę łączyć gorset z codziennym ubraniem. Z czym mogę go łączyć? Te pytania pozwolą z łatwością ustalić jaką wybrać konstrukcję na biust czy pod biust.

Jaką wybrać konstrukcję?

Każdy prawdziwy gorset wyszczuplający powinien mieć konstrukcję opartą na stalowych fiszbinach. Oto 2 fotografie obu typów fiszbin, abyś lepiej mogła wyobrazić sobie konstrukcje gorsetu wewnątrz.

                                                        

             

 

       

Fiszbiny płaskie

Fiszbiny spiralne

WSZYSTKIE GORSETY W OFERCIE NASZEGO SKLEPU MAJĄ WSZYWANE WYŁĄCZNIE STALOWE FISZBINY- na zdjeciu poniżej zobaczysz rozpruty gorset . Obok przykładowy rysunek konstrukcyjny- Niemal dla wszystkich oferowanych modeli gorsetów pod ich opisem prezentujemy rysunek konstrukcji gorsetu. Na takim rysunku wyraźnie widać jakie fiszbiny ma dany model, jak są ułożone, czy podwójnie czy pojedynczo, typ zapięcia gorsetu, ilości kształt paneli materiału itd.  W zakładce informacyjnej "parametry modelu" znajdziecie pozostałe dane: długości i wszelkie inne.

   

Kupujesz gorset w celu treningu talii ( chcesz nosić gorset często, regularnie w celu  korekcji figury, dyscyplinowania brzucha) a  nigdy wcześniej nie miałaś prawdziwego gorsetu, to zdecydowanie powinnaś postawić na początek na gorset pod biust. Fiszbiny spiralne wyginają się w pożądanym kierunku- dają większy komfort podczas długotrwałego noszenia. Gorsety pod biust z naszej oferty zazwyczaj mają tylko 4 fiszbiny płaskie w okolicy kręgosłupa  - fiszbin płaski jak widzimy na załączonej powyżej fotografii to taki rozbity na płasko pręcik. Dzięki takiej konstrukcji niezwłocznie po założeniu gorsetu każde ciało przybiera zdrową wyprostowana postawę, nosimy wyżej głowę, poruszamy się  dostojniej. Wyprostowana postawa i uniesiona wyżej głowa niezwykle dodaje pewności siebie. To również jest ogromna zaleta gorsetu z której przed zakupem możesz nawet nie zdawać sobie sprawy. W gorsecie siedzimy w zdrowej, wyprostowanej pozycji.  Każdy gorset zarówno "pod" jak i "na" biust gwarantuję u każdego sporą odmianę. Pozostałe fiszbiny w gorsecie przeznaczonym do treningu talii powinny być spiralne (od 10 aż do 20 fiszbin). Gorset będzie służył ci bardzo długo w niezmienionej formie. Nie ulegnie rozciąganiu, zniekształceniu, nie straci formy. Poniżej  istotna informacja dla osób, które są niewielkich rozmiarów i potrzebują rozmiar gorsetu od 18 do 22 cali.

Jestem drobna,  bardzo szczupła potrzebuję rozmiar gorsetu 18-22 cali. Jaką wybrać konstrukcję?

Osoby szczupłe / drobne nie mają potrzeby noszenia gorsetu który ma aż 20 fiszbin spiralnych- osoby szczupłe mają niewielką ilość skóry oraz niewielką ilość ciałka - taka konstrukcja może okazać się zbyt ciężka i zbyt sztywna. W przypadku maleńkich rozmiarów  tj.18-22 cale wystarczą zdecydowanie  wybrać 10-14 fiszbin spiralnych ( plus  4 płaskie przy kręgosłupie). W gorsetach, które mają aż 20 fiszbin spiralnych, wszywa się je parami w bawełnianych tunelach na całym obwodzie gorsetu , dosłownie co 1-3 centymetrów  wszyta jest para fiszbin. W przypadku bardzo małych rozmiarów, gdy fiszbiny jest tak dużo i są tak gęsto po wszywane wyczuwalne jest  bardzo duże usztywnienie gorsetu - gorset staje się twardy i ciężki. . Przy małej ilości ciała nie ma potrzeby, aby gorset sprawiał tak duży ucisk i był tak sztywny, nie ma przecież zbytnio co ujarzmiać i podtrzymywać. Tak gęsto usztywniony gorset traci na plastyczności - zbyt duża ilość wszytej stali może się nawet mniej wyginać, by ładnie podkreślając talię. Wiemy z doświadczenia, że często  szczupłe Panie wybierają  gorsety z 20 fiszbinami  w celu treningu talii liczą na zwiększony efekt dzięki tak zaawansowanej i gęstej konstrukcji - w przypadku małych rozmiarów tj. od 18 do 22 cali, a nawet 24 cali efekt może być zupełnie odwrotny i powodować  lekki dyskomfort. W przypadku większych rozmiarów wiesza ilość fiszbin bywa jak najbardziej  słuszna.

Czy gorset nie jest zbyt twardy?

Twardość fiszbin- UWAGA! wiele oferowanych na rynku marek gorsetowych chwali się  że używają w swoich gorsetach cienkie, super miękkie, wygodne fiszbiny. Marka VintageGoth szyje dziesiątki tysięcy gorsety co miesiąc-t tak wielka produkcja mogą się już chwalić od ponad 5 lat- (w samych Stanach Zjednoczonych sprzedają około 15 tysięcy gorsetów miesięcznie ).  Zatrudniają kilku technologów z dziedziny gorsetów, a na przestrzeni lat "przewinęło się" ich znacznie więcej. Testowali i stale  testują dziesiątki rozwiązań konstrukcyjnych gorsetów. Logicznym celem jest ulepszanie oferowanych nowych kolekcji, podnoszenie efektów, i przydatności ich produktów. Oczywiście również marka Vinatge Goth już dawno temu testowała na wiele sposobów lekkie, cienkie, bardzo miękkie-plastyczne fiszbiny ( takie jak często oferują między innymi  marki na polskim rynku - marki, które szyją na znacznie mniejszą skalę dla młodego odbiorcy. Zbyt miękkie cienkie fiszbiny przedstawiane są często jako największy atut. Z wielu testów niestety wynika jednoznacznie, że cienkie, plastyczne fiszbiny są wygodne bezpośredni po założeniu  nowego gorsetu i sprawdzają się jedynie u osób szczupłych, bez nadmiaru tkanki tłuszczowej i skóry. Co dziej się po zasznurowaniu, gdy ciała jest nieco więcej? Otóż tu efekt może okazać się koszmarny, ciało zachowuje się zupełnie niesfornie. Zaufajcie nam  tej kwestii, pracujemy z kobietami w każdym wieku i każdym rozmiarze od 18 do 40 cali, znamy bolączki wszelkich mankamentów figury. Osoba młoda, szczupła nie musi myśleć co dzieje się z nadmiarem ciała i skóry po zasznurowaniu, zawiśnięciu gorsetu.  Sami też robiliśmy takie testy  przed wyborem odpowiedniej kolekcji -Kupiliśmy gorsety z rzekomo super wygodnymi miękkimi, cienkimi fiszbinami i testowaliśmy je długotrwale na Panią o rozmiarach gorsetu od 26- do 32  cali. Gorset na cienkich, plastycznych fiszbinach wydaje się być bardzo miękki i przyjemny już momencie kiedy bierzemy go do ręki. Kładziemy taki gorset  na stole, nie opada płasko, unosi się i wygina niczym fala, wszystko cały czas pozornie wygląda to korzystnie.  Po założeniu super zbyt miękki ("wygodny") gorset ładnie też redukuje i podkreśla talię, ale zupełnie już nie potrafi sobie poradzić z nadmiarem ciała- Wypycha tkanki powyżej i poniżej linii talii, nie ma ucisku, który potrafiłby ujarzmić i zredukować resztę objętości ciała.  Efekt poniżej i powyżej talii robi się odwrotny do pożądanego. W dłuższej perspektywie czasu gorset staje się ponadto nietrwały i podlega deformacji. Dlatego wiemy dlaczego technolodzy największego masowego producenta gorsetów na świecie nigdy nie zdecydowali się na cienkie, super plastyczne fiszbiny, gdyż na ciele przeciętnej dojrzałej kobiety gorset nie spełnia swojej do końca swojej roli. Gorset nie tylko ma podkreślać wąską talię, ale ma również za zadanie korygować pozostałe mankamenty pełniejszej figury.   Na dowód tego, że nie teoretyzujemy przedstawimy zdjęcia na których WYRAŻENIE widać, że jeśli gorset uszyty jest na cienkich i zbyt plastycznych fiszbinach nie sprawdza się na pewno w przypadku większych rozmiarów. WYRAŻENIE pod talią powstaje duża opona, gorset nie spłaszcza wypchniętego brzucha, nie redukuje już ciała poniżej, ani powyżej talii -  ciało zaczyna gromadzić się tam podobnie jakby związać mocno talię szerszym sznurkiem, albo ścisnąć paskiem. Talia redukuje się wyraźnie, a reszta powyżej i poniżej pozostaje wypchnięta niczym opona, efekt odwrotny do redukcji. ( Dlatego  szukając  w Internecie porad o doborze gorsetu  warto sprawdzić gdzie osoba udzielająca porady pracuje? Czy jest amatorem , czy zawodowcem w dobieraniu gorsetów? Jakiej jest jej doświadczenie praktyczne z kobiecym ciałem w różnych rozmiarach (szczególnie  mówimy tu o ciałach po 30-tce, po 40-tce, czy zmianach po menopauzie). Zwracajcie uwagę czy ekspert opiera swoje porady  wyłącznie na  własnych doświadczeniach  z młodym, zgrabnym i jędrnym ciałem? Zwracajcie uwagę czy porady pochodzą tylko od hobbisty, czy od zawodowca, który pracuje z kobietami o różnych sylwetkach w różnym wieku. Nie powinno sie doradzać na podstawie tylko własnej sylwetki.

Marka Vintageo Goth oraz pozostałe modele gorsetów innych marek (które od niedawna wprowadzamy do naszej oferty) nigdy nie stosują cienkich, plastycznych fiszbin, które sprawdzają się  jedynie na bardzo szczupłych ciałach ( rozmiary gorsetów od 18" do 22").

Do regularnego noszenia Gorsetu w celu treningu talii rekomendujemy zdecydowanie bardziej gorsety pod biust -Underbust: są bardziej praktyczne i wygodne, dają nieco więcej swobody w górnych partach ciała. Mniej ograniczają ruchy, łatwej połączyć je z codzienna garderobą. Na podstawie 5 letnich doświadczeń i pracy z ponad 8 tysiącami Klientek wiemy że  Panie noszą takie gorsety zdecydowanie chętniej. Łatwiej też jest wykonywać codzienne obowiązki.

Kiedy wybrać gorset na biust?

Gorsety Overbust (na biust)  najlepiej sprawdzają się jeśli chcemy nosić je jako kreację samą w sobie , jeśli chcemy prezentować je jako ubranie czy z żakietem lub marynarką. Oczywiście są  ubrania pod którymi  uda się ukryć i pełen gorset , ale musisz wiedzieć że nie pod wszystkim. Jeśli planujesz regularny trening talii to fanatycznie jest mieć gorset pod biust i gorset na biust ( pełen) jako uzupełniający. Jeśli planujesz kupić tylko jeden gorset lepiej postawić w pierwszej kolejności na gorset pod biust, a w drugiej na pełen gorset. Gorsety  na biust ze spiralnymi fiszbinami oczywiście  też można nosić od czasu do czasu.

Gorset z większą ilością fiszbin płaskich  może być przydatny, gdy szczególnie zależy nam na stabilizacji kręgosłupa i wyprostowaniu postawy. Sprawdzaj się w noszeniu okazjonalnym, od czasu do czasu, na specjalne okazje. Warto prezentować je jako wiodący element garderoby. Kreacja sama w sobie.  Wiele z nich ładnie prezentuje się też  na sukienkach, czy  bluzkach. Nie zawsze muszą być noszone jako seksowny top. W zgodzie z aktualnymi trendami dziewczyny lubią nosić je pod marynarki czy kardigany. Ich konstrukcja jest lżejsza wagowo, są trochę cieńsze i nieco bardziej plastyczne od gorsetów w dominującą ilością fiszbin spiralnych.  Sznur na pewno ukryjesz-  szybko nauczysz się wpychać  go pod panel boczny.

Zdecydowałaś kupić gorset- wiesz już jaki typ konstrukcji potrzebujesz- teraz zwróć koniecznie uwagę na długość gorsetu. Rozmiar wybierz z tabeli rozmiarów na podstawie aktualnego rozmiaru talii. Tak , Tak, Tak AKTUALNEGO-  nie oszukuj! Teraz zajmij się doborem długości gorsetu. (KILKA PORAD NA TEMAT DŁUGOŚCI ZNAJDZIESZ TEŻ PONIŻEJ).

Jak długi powinien być mój gorset?

Możesz sprawdzić długość gorsetu  dokonując dodatkowe pomiary. To nie jest konieczne, wystarczy kierować się wzrostem.

Długość gorsetów  pod biust.

Ja zauważyłaś większość gorsetów w naszej ofercie prezentuje dwie długości. 28 cm i 35 cm –pozostałe są bardzo zbliżone.

    

       

         pod biust długość klasyczna 28-29 cm

                         Underbust długi-33-35 cm

Możesz wybrać długość gorsetu na podstawie Twojego wzrostu lub dokonać dodatkowe pomiary.

28cm – 29,5 cm tzw. długość klasyczna – rekomendowana jest od 159 cm wzrostu, aż do 170-175 cm

Jak sprawdzić długość gorsetu?

Weź do ręki centymetr ( metrówkę) zmierz odcinek 28 cm pionowo na środku brzucha, zaczynając od linii pod biustem ( rysunek poniżej) . Sprawdź czy gorset o takiej długości będzie kończył się nad łonem, czy zakrywa kobiecą  fałdę na brzuchu. Jeśli gorset o długości 28 cm nie będzie zakrywał brzucha ( fałdy ) musisz rozważyć wybór gorsetu długiego 33-35 cm. Sprawdź czy 33-35 nie zachodzi na łono. Jeśli zachodzi,  będzie zbyt długi i nie wygodny. Wystarczy, aby gorset zakrywał brzuch (  całą fałdkę).


Gorset Underbust długi: Wysokie Panie powyżej 173-75 cm wzrostu raczej zawsze będą potrzebowały gorset długi  ( taki z zębem na brzuchu). Jeśli masz wrażenie, że możesz nosić gorset krótki i długi , a Twój rozmiar jest w grupie Size Plus ( XL-XXL, powyżej 30 cali) wybierz zdecydowanie gorset długi. Pamiętaj, że po ściśnięciu Twoje ciało, brzuch trzeba dobrze ukryć pod gorsetem.

Długość gorsetu Overbust ( na biust).

Zasada jest dokładnie taka sama jak z gorsetem pod biust underbust. Gorsety klasyczne zazwyczaj pasują już od 159 cm wzrostu. Gorsety klasyczne pasują już od 159 cm wzrostu, aż po 17-173cm

Długie Gorsety na biust  -zazwyczaj pasują już od 166 cm wzrostu. Wszystko zależy od indywidualnej długości torsu.

    

    

Gorsety Overbust ( na biust) klasyczne mają   długość od  36 cm -41

 

Gorsety Overbust ( na biust) długie mają długość   od 42 cm i powyżej

 

 

Jeśli chcesz zmierz długość gorsetu dla większej pewności. Do każdego prezentowanego w ofercie gorsetu podajemy 4 długości: przód środek, przód na wysokości piersi, bok i tył.

Możesz sprawdzić czy wybrany model nie jest za długi mierząc na ciele  długoś przód środek. Zacznij mierzyć długość na środku pomiędzy piersiami, tu zaczep początek miary i odmierz podaną długość gorsetu pionowo w dół. Pamiętaj, że gorset powinien zakrywać fałdę na brzuchu ale nie zachodzić na łono. Jego długość powinna kończyć się gdzieś pomiędzy tymi punktami. Do wszystkich modeli prezentujemy rysunki konstrukcyjne, które pozwolą Tobie jeszcze lepiej zorientować się w pozostałych długościach.

Jaki dekolt? Lina dekoltu:

Oferowane w naszym sklepie gorsety  na biust leżą najlepiej gdy różnica pomiędzy obwodem talii a obwodem biustu wynosi pomiędzy 15-23 cm

Przykład: Obwód talii 77 cm, Obwód biustu 98 cm    98cm - 77cm= 21 cm

Mam mały biust- znacznie lepiej sprawdzają się gorsety z dekoltem wyciętym w bardziej płaskie serduszko. Dekolt wycięty w łagodne serduszko.

Mam duże piersi- dla dużych piersi rekomendujemy bardziej dekolty wycięte w głębokie serce. Wbrew wszelkim pozorom taki dekolt zasłoni większą część piersi.

Tabela rozmiarów:

 

UWAGA! Rozmiary (XXL)

Panie, których naturalny obwód talii wynosi ponad 36" lub więcej, powinny odjąć nawet 6 cali.

UWAGA! Rozmiary (XS)   

Jeśli wg tabeli Twój rozmiar to 20 cali , a chcesz zamówić rozmiar 18 cali –zapomnij o tym. Na pewno 18 cali będzie zbyt mały. Przy bardzo małych rozmiarach – nie zaniżamy rozmiaru!

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

 • Mam wysoki wzrost  jaką długość gorsetu wybrać?

 Jeśli Twój wzrost wynosi powyżej 175 cm zawsze wybieraj gorset długi.

Długość gorsetu Underbust 33-35 cm .

Długość gorsetu Overbust 42-48 cm

Możesz sprawdzić te długości dokonując dodatkowych pomiarów. To nie jest konieczne, ale jeśli potrzebujesz pewności dokonaj proste pomiary. Każdy gorset ma podaną długość środek przód. Odmierz tą odległość pionowo na środku brzucha: dla gorsetu pod biust ( underbust) zaczynając na linii pod biustem. Dla gorsetu Overbust zacznij mierzyć pomiędzy piersiami. Gorset powinien zakryć brzuch ( fałdę) ale nie zachodzić na łono. Doskonale gdy długość gorsetu kończy się nad łonem. Jeżeli gorset będzie zachodzić na łono będzie niewygodny w pozycji siedzącej.

 • Mam bardzo szerokie biodra, chcę kupić pełen gorset na biust, na co zwracać uwagę przy wyborze gorsetu?

Oglądaj dokładnie boki gorsetu, rysunki fotografie. gorset dla szerokich bioder szczególnie powinien mieć wszyte kliny na bokach.

                    

 

 • Mam bardzo wąskie biodra, chcę kupić pełen gorset na biust, czy gorset nie będzie odstawał na biodrach?

Zwróć koniecznie uwagę, aby gorset dla Ciebie NIE MIAŁ klinów po bokach ( foto powyżej).

 • Jestem niska mam 158-159 wzrostu – jaką długość wybrać?

Jeśli Twój wzrost wynosi poniżej 160 cm i chcesz nosić gorset underbust spróbuj wybrać np. model CD-226CD-219 lub CD-3022,  CD-223, CD-227 lub  CDW-4001 to najkrótsze modele w naszej ofercie. Boki tych gorsetów mają już tylko 16 cm. Na samym środku długość tego gorsetu wynosić 28 cm ( taką długość ma stalowa listwa przy zapięciu gorsetu- nazywana popularnie Busk). Dalej po bokach model  jest podcięty, staje się coraz krótszy. Możesz zmierzyć długość 28 cm pionowo  na środku brzucha zaczynając bezpośrednio na linii pod biustem. Jeśli odcinek 28 cm nie zachodzi na łono, to ogromna szansa że gorsety typu (kliknij kod) CD-226CD-219 lub CD-3022,  CD-223, CD-227 lub  CDW-4001 będą pasowały pomimo niskiego wzrostu.


 Punkty które omawiamy w tym poradniku znajdziesz na poniższym rysunku

 • Gorset krótki E
 • gorset długi F
 • talię mierzymy w punkcie D
 • linia pod biustem C
 • obwód piesi B

 • Dlaczego gorset jest sznurowany na środku pleców?

Nie przejmuj się obwodem pod biustem. Każdy gorsety zawsze sznurujemy na środku. Nie bez powodu kokardę ze sznura nie robimy na dole gorsetu.  Dzięki sznurowaniu gorsetu na środku możesz wyregulować obwód pod biustem. Jeśli masz szerokie/wąskie żebra, to górną część będziesz mogła zawsze wiązać/ściskać stosownie do ich szerokości. Nie przejmuj się tym. Jeżeli wiesz że masz nadzwyczajnie wąskie plecy drobną budowę, możesz zaniżyć rozmiar o jeden.

 • A co jeśli kupię gorset, który nie będzie pasował?

Zupełnie się tym nie przejmuj. Jeśli nie trafisz z rozmiarem, zawsze możesz wymienić zakupiony gorset. Masz 10 dni na odesłanie gorsetu cała procedura wymiany wszystkie porady zostały szeroko opisane w artykule – WYMIANA TOWARU. W ofercie mamy około 300 wzorów. 100% gwarancji albo zwrot pieniędzy!

 • Czy wypożyczcie gorsety do sesji?

Nie wypożyczamy gorsetów. Jeśli planujesz kupić gorset , wykorzystać go do sesji fotograficznej nosić go tylko jeden raz  i szybciutko go oddać, nawet tego nie próbuj. Zajmujemy się sprzedażą gorsetów od wielu, wielu lat i jeszcze nikt nas nie przechytrzył, z łatwości to rozpoznamy. Gorset zakupiony i wykorzystany w ten sposób  nie zostanie przyjęty, ani rozliczony.

 • Czy wystarczy wybrać rozmiar gorsetu na podstawie tabelki?

Tak, jeśli różnica pomiędzy obwodem piersi a obwodem talii wynosi: od 15 do 25 cm. Możesz wybrać rozmiar na podstawie tabelki. Wystarczy dobrze zmierzyć obwód talii i wybrać rozmiar z tabeli. Nie oszukuj, każdy centymetr jest ważny. Wszystkie Pani które próbowały zaniżyć rozmiar bo się odchudzają musiały wymieniać gorset.

 • Jak sznurować gorset?

 

 • Jak czyścić, prać gorset?

Gorsetów nie pierzemy w domu. Bardzo ważne, aby dbać o swój gorset, starannie go odkładać przechowywać. Po zdjęciu przewieś gorset przez oparcie krzesła, możesz w ten sposób wietrzyć gorset. Tkaniny z jakich są uszyte nasze gorsety nie boją się wody, możesz przecierać gorset wilgotną szmatką, używać spraye- odświeżające dostępne w hipermarketach lub sieciowych drogeriach np. W5. Fiszbin natomiast nie należy moczyć, dlatego absolutnie odradzamy pranie gorsetu w domu. Na gruntowe czyszczenie co jakiś czas oddajemy gorset do pralni.

JEŚLI NADAL MASZ WĄTPLIWOŚCI-PYTANIA, MOŻESZ NAPISAĆ DO NAS MAILA: biuro@gorsety-pl.pl

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl