CZY PRZYZWYCZAJĘ SIĘ DO NOSZENIA GORSETU?

Czy ja przyzwyczaję się do noszenia gorsetu?

Osiągniesz pożądane efekty jeśli poznasz odpowiednie metody, które skutecznie pozwolą przyzwyczaić się do noszenia-gorsetu. Noszenie gorsetu wcale nie musi kojarzyć się z dyskomfortem, czy poświęceniem. Nic bardziej mylnego. Wystarczy tylko odpowiednio przygotować się i poznać stosowna wiedzę. W Polsce nadal bardzo mało pisze się na temat adoptowania się do gorsetu oraz o treningu talii. Na naszej stronie Gorsety (myślnik) PL znajdziesz wszystkie niezbędne informacje. Powstaje również blog GORSETMANIA ( www.gorsetwyszczuplający.pl) gdzie regularnie zamieszczać będziemy niebawem nowe artykuły traktujące o prawdziwych gorsetach oraz piękne fotografie znalezione w sieci.

Jak ciasno powinnam sznurować mój pierwszy gorset?

Niezbyt ciasno! Na pierwszy rzut oka to stwierdzenie może wydawać się bezsensowne, ale zawiera zasadniczy aspekt dotyczący tego pytania.

Dobrze dopasowany gorset ma wyglądać naturalnie. W żadnym wypadku nie ma wyglądać tak jak by osoba nosząca gorset wyglądała jak by była do tego zmuszona i czuła się nieswojo lub niewygodnie. Właściwy naturalny efekt osiągamy tylko wtedy, kiedy kobieta naprawdę czuje się dobrze w swoim stroju. Nigdy nie będziesz wyglądać naturalnie w zbyt małym gorsecie lub w zbyt ciasno zasznurowanym. Modelowanie talii to proces.

Może pomyślałaś teraz „ Ja nigdy nie będę mieć małej talii, nie – ja, nie wytrzymam przecież zbyt długo tego ucisku!” To stwierdzenie rzeczywiście, mogłoby być prawdziwe gdyby nie fenomen zjawiska, że bardzo łatwo można się przyzwyczaić.

Zasada stopniowania ucisku jest bardzo ważna w układaniu prawdziwych gorsetów.

Jeżeli jesteś zdeterminowana do długotrwałego noszenia gorsetu, by faktycznie wymodelować swoją sylwetkę w przeczytaj kilka zaskakujących porad. Prawdopodobieństwo zaprzyjaźnienia się z gorsetem i osiągnięcia wyraźnej redukcji talii znacznie wzrośnie, jeśli na początku swojej przygody nie będziesz szaleć i nadmiernie ściskać ciała.

Twój pierwszy gorset – wystarczy, że będzie  5-10 cm mniejszy od naturalnego obwodu talii. Jeśli podczas przymiarki na chwilę zaciśniesz gorset do maksimum tak, że panel dodatkowy będzie całkowicie schowany prawdopodobnie poczujesz spory dyskomfort, ale  będziesz mogła to swobodnie wytrzymać. Taki zabieg  pozwoli Ci zobaczyć jak duża jest możliwość redukcji w mierzonym gorsecie. Jak stopniowo będzie zmieniać się sylwetka i co możesz osiągnąć w tym kroju.

Dwa Cale, to jest około 5 cm- tyle wystarczy zaciskać talię na początku. 1 cal=2,54 cm

Praktyczniej jest zamówić gorset 4 cale mniejszy od obwodu Twojej naturalnej talii (tj. około 10 cm), tak też rekomendujemy kupować gorsety w naszym sklepie. Rozmiary podane w tabeli są właśnie w ten sposób już wyliczone. Nie musisz nic liczyć. Wszystkie oferowane gorsety mają dodatkowy panel materiału wiązaniem, który  zakrywa i chroni skórę pleców i przede wszystkim daje możliwość swobodnej regulacji wiązania.

Jeśli zdecydujesz się na gorset 4 cale mniejszy od naturalnego obwodu talii, to na początku nie zaciskaj gorsetu do do maksimum. W pierwszych dniach uciskaj talię nie więcej niż 5 cm

Pamiętaj! Twój nowy gorset zaczyna nabierać kształtów dopiero podczas regularnego noszenia. Szybko przekonasz się o tym już po kilku dniach. Wiązanie gorsetu staje się z czasem łatwe, a nawet - przyjemne.

Na początku każdy nowy gorset jest dość sztywny i  może być  trochę oporny w zapinaniu. w kolejnych dniach cały proces staje się łatwiejszy. Zauważysz to już nawet przy 2, 3 przymiarce.

Gdy będziesz zakładać swój pierwszy nowy gorset przypomnij sobie stare porzekadło –

„Nikt się mistrzem nie urodził”. Nie oczekuj czystej przyjemności przy pierwszej przymiarce. Wygodnie będzie poprosić kogoś o pomoc.

Kilka dni później można zauważyć jak gorset zmienia swoją formę. W rzeczywistości nie będziesz już w ogóle czuła ucisku, ani dyskomfortu, to oznacza, że już nadszedł czas, aby zacisnąć gorset nieco mocniej. I tak stopniowo, stopniowo dojdziesz do momentu gdy będziesz mogła zacisnąć gorset w talii do końca. Kiedy w kojonych etapach mocniej zasznurujesz gorset prawdopodobnie ponownie będzie czuć się nieco nieswojo, może nawet bardziej niż w pierwszym dniu noszenia. Jednak po jakimś czasie przyzwyczaisz się do tego ucisku. Powtarzać będę jak mantrę - Słuchaj Swojego Ciała!- dziewczyny  nic na siłę. Jeśli poczujesz  że Twoje ciało mówi:" dziś mam dość- starczy!"  zrób mu przysługę  poluzuj albo zdejmij gorset.

Zasadniczo można w ten sposób przechodzić dalej do kolejnych etapów redukcji, ale zbierając informacje od naprawdę doświadczonych kobiet, które od wielu lat noszą regularnie gorsety i wiele też eksperymentowały dowiedziałam się, że  talia raczej nie powinna być ściśnięta bardziej niż 20-25% jej naturalnego obwodu. To jedyny sposób by utrzymać akceptowalny poziom komfortu. Przykład: powiedzmy, że obwód twojej naturalnej talii wynosi 65 cm, stosując opisane wyżej stopniowe przyzwyczajanie ciała do ucisku ( rozsądne sznurowanie) będziesz mogła ścisnąć się nawet o 13-16 cm co daje niesamowicie wąską talię -na poziomie 49-52cm. 

Okres adoptowania konstrukcji gorsetu zwykle trwa powiedzmy 10-30 godzin. Jeśli zaś mówimy o przyzwyczajaniu ciała do dużej redukcji talii tj 15-16 cm czas oswajania ciała może trwać od kilku tygodniu, nawet do  kilku miesięcy, to zależy od budowy kobiecego ciała i rozsądku w początkowym ściskaniu brzucha i talii. Po pewnym czasie wszystkie kobiety mogą przyzwyczaić się do regularnego noszenia gorsetu. Jeśli masz nawet drobne problemy ze zdrowiem warto, kwestie regularnego noszenia gorsetu skonsultować z lekarzem. Pamiętajcie gorsety z płaskimi fiszbinami w koło brzucha kupowane są głównie w celu prostowania , stabilizowania sylwetki. Jeśli wolisz głównie koncentrować się na redukcji talii, zawsze wybierz gorset z fiszbinami spiralnymi w koło brzucha.

Własnych przekonań i decyzji nie opierajcie wyłącznie na wiedzy zasłyszanej, przeczytanej od hobbystów, od kobiet, które NIE pracują zawodowo z  gorsetami. W Internecie można znaleźć np. hobbystyczne strony, blogi, posty gdzie  młode dziewczyny swoje doświadczenia opierają wyłącznie na własnym hobby  -na jednym typie ciała i gorsetach dla nich tylko przystosowanych. Zupełnie inne potrzeby ma np. dziewczyna  szczupła, młoda bez tłuszczyku, bez wyraźnej nadwagi z jędrnym ciałem pozbawionym mankamentów figury, bez przebytej ciąży, bez dysfunkcji anatomicznych . To co może być dla takiej osoby atutem, okaże się zmorą przy większej sylwetce i odwrotnie. Tak wielu rzeczy na początku JA też nie wiedziałam- opierałam swoją wiedzę wyłącznie na własnych doświadczeniach oraz materiałem znalezionym w sieci- Dziś zupełnie inaczej postrzegamy Wasze różnorodne potrzeby przy wyborze gorsetu, rozumiemy wasze blokady wobec mankamentów ciała od strony fizycznej jak i  psychicznej.  Nie działamy tylko wysyłkowo, teraz po 5 latach, kiedy to 5 dni w tygodniu praktykujemy przymiarki gorsetów z kobietami w każdym wieku i w każdym rozmiarze ( nasze dotychczasowe klientki mieściły się w przedziale obwodu talii od  47  do 148 cm) zupełnie inaczej rozumiem różne potrzeby, zwracam uwagę na znacznie więcej możliwych rozwiązań , inaczej odczytujemy zalety i wady poszczególnych konstrukcji, długości,  kątów ułożenia fiszbin, podcięć itd...  Rzadko zdarza się, ale się zdarza że nie możemy nic dobrać z oferowanych kolekcji dla wyjątkowo niesfornej, wymagającej sylwetki. Pamiętajcie, że Nasze Klientki   są to Panie  w różnym wieku, niekiedy z  bardzo  indywidualnymi problemami sylwetki- wiemy też kiedy dla kogo i jak gorset  może mieć wspaniałe właściwości terapeutyczne.

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl