ADAPTACJA NOWEGO GORSETU

to proces gdy nowo zakupiony gorset układa się do sylwetki. Każdy nowy gorset jest jeszcze trochę sztywny, pod wpływem noszenia fiszbiny będą profilowały się / odciskały na ciele nabierając pożądane kształty. Jeśli to Twój pierwszy gorset niezwłocznie po jego założeniu zauważysz zmianę w poruszaniu -  W gorsecie zmienia się cała postawa -efekt większy niż po założeniu szpilek. :)  Automatycznie wyprostowana staje się całą sylwetka, w każdej pozycji plecy  wyprostowane, głowa podniesiona wysoko, siadamy z większą gracją. Nasze ruchy stają się  bardziej kobiece. Gorsetom przypisuje się  również  atuty  psychologiczne -  gorset, nawet ten ukryty pod ubraniem zawsze dodaje kobiecie pewności siebie. Może to dziwne ale zobacz jak zmiana postawy zmienia również naszą samoocenę. Wypróbuj " na sucho" tzn. bez gorsetu - wyprostują sylwetkę, podnieś głowę i poruszaj się przez chwilę z nieco większą kobiecą gracją- czujesz równicę ? ...

Noszenie gorsetu zaczynamy małymi kroczkami, pierwszego dnia warto ograniczać czas noszenia gorsetu do maksymalnie 2-3 godzin i nie szalejemy z mocnym sznurowaniem (stopniowo przyzwyczajamy organizm do zmian związanych z profilowaniem figury). Nie ściskaj ciała zbyt mocno. Nie zmuszaj ciała do dyskomfortu. przecież chcesz nosić gorset regularnie.

Zauważysz, że z każdym kolejnym dniem zakładanie gorsetu staje prostsze i będzie zajmować  mniej czasu. Staniesz się samodzielna, a pewne ruchy będziesz wykonywać automatycznie z wyczuciem. Każda z Nas ma inną figurę inną wrażliwość i może reagować inaczej. Słuchaj swojego ciała.

Jeśli przyzwyczaisz się do danego poziomu ucisku i stwierdzisz, że już prawie nie czujesz gorsetu, dopiero wtedy  w kolejnych dniach zwiększaj intensywność ucisku. W pierwszych dniach może zdarzyć się, że w trakcie noszenia gorsetu zaczyniasz odczuwać dyskomfort, wyraźnie zbyt mocny ucisk lub jakiegoś rodzaju bóle np. pleców. Ciało daje sygnał ze jest zmęczone,  powinnaś zdecydowanie poluzować gorset, a może nawet go ściągnąć. Weź pod uwagę to, że wyprostowana postawa wymusza pracę rozleniwionych do tej pory niektórych mięśni.

Stopniowo wydłużaj czas noszenia gorsetu na dobę. Zapewne zapytacie w tym miejscu ile to będzie trwało? - nie można opisać tego jednoznacznie. Zapewne kilka, a może nawet  kilkanaście dni ( mówi się że 10-30 godzin) wszystko zależy od siły mięśni, ilości tkanki tłuszczowej, wrażliwości, czy nawet kondycji fizycznej. POWODZENIA!!

 

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl