ADAPTACJA NOWEGO GORSETU

Adaptacja gorsetu to proces gdy nowo zakupiony gorset układa się do sylwetki. 

Każdy nowy gorset jest sztywny, pod wpływem noszenia fiszbiny będą profilowały się, odciskały od ciała nabierając pożądane kształty. Jeśli to Twój pierwszy gorset niezwłocznie po jego założeniu zauważysz zmianę w poruszaniu. W gorsecie zmienia się cała postawa - efekt większy niż po założeniu szpilek. :) W każdej pozycji plecy wyprostowane, głowa podniesiona wysoko. Nasze ruchy stają się bardziej kobiece nawet siedzimy z większą gracją. Gorsetom przypisuje się  również  atuty  psychologiczne - gorset, nawet ten ukryty pod ubraniem zawsze dodaje kobiecie pewności siebie. Może to dziwne, ale zobacz jak zmiana postawy zmienia również naszą samoocenę. Wypróbuj "na sucho" tzn. bez gorsetu - wyprostują sylwetkę, podnieś głowę i poruszaj się przez chwilę z nieco większą kobiecą gracją... czujesz równicę?

Noszenie gorsetu zacznij małymi kroczkami - pierwszego dnia załóż go na 2-3 godzin. Nie szaleje też z mocnym sznurowaniem (stopniowo przyzwyczajaj organizm do zmian związanych z profilowaniem figury). Nie zmuszaj ciała do dyskomfortu, przecież chcesz nosić gorset regularnie.

Zauważysz, że z każdym kolejnym dniem zakładanie gorsetu będzie prostsze i szybsze. Staniesz się samodzielna, a pewne ruchy będziesz wykonywać automatycznie z wyczuciem. Każda z Nas ma inną figurę inną wrażliwość i może reagować inaczej więc przede wszystkim - SŁUCHAJ SWOJEGO CIAŁA.

Jeśli przyzwyczaisz się do danego poziomu ucisku i stwierdzisz, że już prawie nie czujesz gorsetu, dopiero wtedy  w kolejnych dniach zwiększaj intensywność ucisku. W pierwszych dniach może zdarzyć się, że w trakcie noszenia gorsetu zaczyniasz odczuwać dyskomfort, zbyt mocny ucisk lub jakiegoś rodzaju bóle np. pleców - to Twoje ciało daje sygnał ze jest zmęczone, powinnaś wtedy zdecydowanie poluzować gorset, a może nawet go ściągnąć. Weź pod uwagę to, że wyprostowana postawa wymusza pracę rozleniwionych do tej pory niektórych mięśni. Stopniowo wydłużaj czas noszenia gorsetu na dobę.

Zapewne zapytasz w tym miejscu ile trwa taka adaptacja. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Czasem kilka, a może nawet  kilkanaście dni (mówi się że 10-30 godzin) wszystko zależy od siły mięśni, ilości tkanki tłuszczowej, wrażliwości, czy nawet kondycji fizycznej.

POWODZENIA! 

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl