JAK DBAĆ O GORSET?

Jak mam dbać o swój gorset? Jak najdłużej zachować świeżość i czystość? To tylko kilka z pytań, które nasuwają się przy zakupie gorsetu. Poniżej przedstawimy kilka wskazówek odnośnie tych kwestii.

  1. Jeśli planujesz gorset nosić regularnie, pod ubraniem warto zakładać pod niego cienki bawełniany top, który będzie przylegający do Twojej sylwetki. Z takiej koszulki możesz też wyciąć „pas” szerokości gorsetu jeśli nie chcesz być ograniczana przez dodatkową odzież.
    Uniknięcie bezpośredniego kontaktu gorsetu z ciałem sprawi, że zachowa on dłużej świeżość, ponieważ pot, naskórek będzie wchłaniany przez top, pas, a nie bezpośrednio gorset.
  2. Po noszeniu nie zwijaj swojego gorsetu w tubę, rulon i nie chowaj go do szafy, szuflady. Zostaw go by „pooddychał”, przewietrzył się. Możesz np. pozostawić go przewieszonym przez krzesło lub wieszak.
  3. Przy gorsetach opartych na stalowych fiszbinach całościowe odświeżenie gorsetu zalecane jest poprzez profesjonalne czyszczenie „na sucho”. W tym celu najlepiej udać się do pralni chemicznej.
    Możliwe jest również samodzielne czyszczenie. Ważne jest przy tym by absolutnie nie namaczać gorsetu całościowo, zapieramy go nawilżoną gąbką czy ściereczką. W miarę możliwości omijamy miejsca w których wszyte są fiszbiny.
    W przypadku jasnych kolorów sprawdź koniecznie w niewidocznym miejscu jak tkanina reaguje na zapieranie by uniknąć zacieków.

Gdy będziesz stosować zalecenia z punktu 1 i 2 Twój gorset powinien długo pozostać świeży i czysty przez co oddalisz konieczność całościowego czyszczenia.

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl