JAK WYBRAĆ ROZMIAR PRAWDZIWEGO GORSETU?

DOBÓR GORSETU POLEGA NA USTALENI ROZMIARU oraz DŁUGOŚCI - w tym celu należy wykonać tylko 2 bardzo proste pomiary, potrzebować  będziesz tylko zwykły centymetr (nazwany również potocznie "metrówką"). Odczytujesz ten poradnik  na telefonie? Obróć poziomo ekran lub powiększ palcami tabelkę rozmiarów. 

Rozmiary gorsetów pod biust oraz gorsetów na biust są dobierane w taki sam sposób.

KROK 1. Rozmiar gorsetu

wystarczy  zmierzyć aktualny, naturalny obwodu talii i odczytać właściwy rozmiaru z tabeli rozmiarów podanej poniżej - Rozmiary gorsetów w profesjonalnych sklepach zawsze podawane są w calach, tak przyjęło się na całym świecie. Za talię (potocznie nazywaną "pasem") przyjmuje się obwód brzucha w najwęższym miejscu. Jeśli najwęższe miejsce nie jest wyraźnie zarysowane na Twojej sylwetce,  to zmierz obwód brzucha około 2 cm nad pępkiem. Nie jesteście pewne zerkajcie na załączone obrazki. Ważne aby zmierzyć aktualny obwód talii. Zdarzało się, że Panie zaniżały, zawyżały wymiary lub pod uwagę brały stare wymiary. Nie warto tego robić! 

Gdy już odczytasz liczbę centymetrów na miarce, odczytaj rozmiar gorsetu przypisany do Twojego obwodu talii w tabeli rozmiarów.

Warto jednak jeszcze zweryfikować swój rozmiar z tabelką zamieszczoną w opisie wybranego modelu gorsetu. Dla kilku wybranych modeli gorsetów występują delikatne odchylenia w rozmiarach ze względu na ich wykrój/kształt. Nic nie przeliczaj, nic nie odejmuj, nie dodawaj!

 

Odczytujesz rozmiar na telefonie? Obróć poziomo ekran lub powiększ palcami tabelkę

Jeśli Twój naturalny obwód talii jest większy niż 122 cm zadzwoń lub napisz do nas bardzo chętnie pomożemy wybrać właściwy rozmiar- jesteśmy dla Was

email: biuro@gorsety-pl.pl , tel: 600726424 ( pracujemy od pn. do pt. 9.00-17.00)

W NASZEJ OFERCIE JEST KILKA GORSETÓW KTÓRE MAJĄ TRADYCYJNE OZNACZENIA ROZMIARÓW: S,M,L,XL, 2 XL ...

Jeśli wybrałaś gorset z takimi oznaczeniami,  wybierz rozmiar z poniższej tabelki rozmiarów tradycyjnych..

WAŻNE! Każdy gorset jest sznurowany na plecach, dzięki czemu obwody na różnych wysokościach gorsetu można regulować za pomocą sznura. Niewielkie odchylenia od podanych przedziałów nie będą stanowić problemu.


KROK 2. Długość gorsetu

W karcie każdego produktu znajdziesz podane długości gorsetu - możesz odczytać ją w opisie lub z zakładce PARAMETRY MODELU, bądź na rysunku konstrukcyjnym.  Odmierzenie podanej  długości gorsetu ( przód środek) na ciele pozwoli Ci ustalić czy wybrany model jest odpowiedni do długości Twojego torsu.. 

Nie sugeruj się jedynie swoim wzrostem. Myślenie w sposób;  "Jestem wysoka -to na pewno muszę wybrać gorset długi!", "Mam 160 cm to gorset krótki będzie dla mnie idealny!" może okazać się błędne. To czy jesteś wysoka czy niska nie kwalifikuje Cię od razu do konkretnej grupy długości gorsetów.

Długość gorsetu mierzymy na środku brzucha - tak jak pokazują strzałki na obrazku poniżej

Pomiar należy zacząć nieco pod biustem (w granicach 1 cm poniżej dolnej krawędzi obwodu biustonosza- na obrazku oznaczono ten punk jako linia pod biustem), dalej prowadzisz miarkę po brzuchu  pionowo w dół, poprzez pępek, aż do końca kobiecej fałdki brzusznej - na obrazku ten punkt oznaczony jest jako linia bioder). Ważne, aby gorset nie zachodził aż na łono kobiece - zbyt długi może być mniej wygodny w pozycji siedzącej.

W ten sposób ustalisz czy potrzebujesz gorset krótki, klasyczną czy może przedłużany. W MENU sklepu w dziale" Gorsety pod biust" - utworzyliśmy podgrupy następujących długości (klikając podkreślone niebieskie słowa wejdziesz nawet stąd bezpośrednio do odpowiednich działów).

KRÓTKIE  gorsety pod biust- długości zwykle wynosi  od 24 cm do 26 cm (środek brzucha).

KLASYCZNE gorsety pod biust- długość zwykle wynosi od 28 do 30 cm ( środek brzucha).

DŁUGIE gorsety pod biust - długość zwykle wynosi od 33 do 35 cm ( środek brzucha).

Więcej o długościach gorsetów pod biust opisywałam w dodatkowym artykule: TUTAJ

 


Jak wybrać gorset na biust - overbust? 

Istotną kwestią przy doborze gorsetu  na biust jest nie tylko jaką chcesz otrzymać długość gorsetu aby zakrywał brzuch. Zwróć również uwagę jaki  kształt ma linii dekoltu. W większości opisów gorsetów na biust podajemy wyraźną sugestię dla jakich piersi rekomendowany jest dany model. Na rysunkach konstrukcyjnych zamieszczonym w opisie każdego modelu dobrze widać jak wyprofilowana jest linia dekoltu – czy jest to płaskie czy głębokie serduszko.

Jeśli masz małe piersi powinnaś skupić się na gorsetach raczej z płasko skrojoną linią dekoltu tzw.  płaskie serduszko. Przykładem takiego modelu jest WT-004.  
Analogicznie dla większych piersi zalecane są modele z linią dekoltu wyciętą w głębsze serduszko. Gdy wyprofilowanie jest głębsze, to oznacza że w gorsecie jest więcej miejsca na piersi.  W przypadku płaskich serduszek duży biust może być, aż nadto wyeksponowany. Przykładem gorsetu z głębszym serduszkiem linii dekoltu jest model VG-1562.

Dobór gorsetu na biust to już bardziej indywidualna kwestia. Każda kobieta ma inne ciało i dlatego nie ma 100%  pewność jak dany gorset ułoży się na piersiach - Przekonać się o tym można dopiero podczas mierzenia. Zdarzało się już, że Panie z mniejszymi piersiami wybierały głębszy dekolt, a te z pełniejszym gorsety z linią prostą - nie ma co do tego ścisłych reguł.  W praktyce niewiele jest jednak wymian i zwrotów gorsetów na biust.

Dla każdego modelu gorsetu na biust podana jest długość "przód środek" ( to długość pomiędzy piersiami aż do dolnej krawędzi gorsetu) oraz długość "na piersi" (czyli od górnej do dolnej krawędzi na szerokości gdzie znajduje się sutek).

HIT-Bardzo uniwersalny krój gorsetu na biust. 
Od 2016 w ofercie mamy krój Aster, który okazał się bardzo uniwersalną opcją. Na przestrzeni czasu zaobserwowaliśmy, że mogą decydować się na niego Panie zarówno z bardzo małym biustem jak i te z obfitym. Na rysunku konstrukcyjnym zamieszczanym w opisie produktu możesz zaobserwować jak poprowadzone są fiszbiny w tej konstrukcji. Wszywane są pod różnym kątem, poprzecznie tak by jak najlepiej zebrać i uformować biust. Przykładowo taką konstrukcje posiada model VG-10053.
W naszej GALERII KLIENTEK znajdziesz fotografie Pań w tym kroju, są to kobiety o różnych wymiarach, rozmiarach i biustach. Wszystkie prezentują się zjawiskowo 😉
Zamieszczono tam nawet fotografię Pań z biustem około 115 cm!


Jeśli masz pytania, wątpliwości zadzwoń lub napisz do nas

e-mail: biuro@gorsety-pl.pl , tel:  600726424 – jesteśmy do Twojej dyspozycji.

W serwisie Facebook znajdziesz nas tutaj pod nazwą GORSETY-PL. Dołącz do blisko 80 tysięcy obserwujących. Obserwować możesz nas również tutaj na naszym Instagramowym koncie gorsety_pl.


Zaprosił nas TVN oraz TVP 2 - zobacz video materiał :

TVP 2 Pytanie na śniadanie

 

TVN Dzień Dobry TVN

Wszelkie treści informacyjne są własnością intelektualną firmy Gorsety-PL chronione prawem Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994 r., Nr 24, poz. 83 z późn. zm.) oraz Ustawa z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych(Dz. U. z 2001 r., Nr 128, poz. 1402 z późn. zm.)

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl