JAK WYBRAĆ ROZMIAR PRAWDZIWEGO GORSETU?

Jak wybrać rozmiar gorsetu? - Odczytujesz rozmiar na telefonie? Obróć poziomo ekran lub powiększ palcami tabelkę

Rozmiar gorsetów pod biust oraz gorsetów na biust jest dobierany w taki sam sposób.

Ustalenie rozmiaru to jedna z dwóch najistotniejszych kwestii przy samodzielnym doborze gorsetu. Polega na zmierzeniu obwodu talii i odczytaniu właściwego rozmiaru w calach z tabelki- takie to proste. Następnie ustalamy długość gorsetu. Do ustalenia rozmiaru oraz długości potrzebować będziesz tylko zwykły centymetr ( metrówka).

KROK 1. Zmierz aktualny, naturalny obwód talii. Za talię (potocznie nazywaną "pasem") przyjmuje się obwód brzucha w najwęższym miejscu. Jeśli najwęższe miejsce nie jest na Twoim ciele wyraźnie zarysowane, widoczne to zmierz obwód około 2 cm nad pępkiem. tak jak na obrazku.

KROK 2. Odszukaj swój obwód w tabelce poniżej i wybierz przypisany mu rozmiar.

PORADA DODATKOWA: Z doświadczenia wiemy, że najważniejsze to zmierzyć aktualny obwód talii. Zdarzało się, że Panie zaniżały, zawyżały wymiary, pod uwagę brały stare wymiary. Nie warto tego robić! Zauważ, że dla niektórych wzorów oferujemy ponad 12 rozmiarów.  W serwisie YouTube znajdziesz kilka krótkich filmików instruktażowych. Klikając TUTAJ znajdziesz przykładowy filmik.

Gdy już odczytasz liczbę centymetrów na miarce, teraz odczytaj z tabeli rozmiar gorsetu przypisany do Twojego obwodu.
Poniżej znajdziesz klasyczną tabelkę z rozmiarami gorsetów. Warto jednak zweryfikować swój rozmiar z tabelą zamieszczoną w opisie konkretnego modelu, ponieważ czasem w zależności od typu gorsetu występują delikatne różnice w wymiarach.
Nic nie przeliczaj, nic nie odejmuj, nie dodawaj - w tabelach uwzględniono już wszystko.

Odczytujesz rozmiar na telefonie? Obróć poziomo ekran lub powiększ palcami tabelkę

Jeśli Twój naturalny obwód talii jest większy niż 122 cm zadzwoń lub napisz do nas: email: biuro@gorsety-pl.pl , tel: 600 726 424

W NASZEJ OFERCIE JEST KILKA GORSETÓW KTÓRE MAJĄ ROZMIARY OZNACZONE: S,M,L,XL, 2 XL ...

Jeśli interesuje Cię właśnie taki gorset wybierz rozmiar z poniższej tabelki.

WAŻNE! Każdy gorset jest sznurowany na plecach, dzięki czemu obwody na różnych wysokościach gorsetu można regulować za pomocą sznura. Niewielkie odchylenia od podanych przedziałów nie będą stanowić problemu.


Jak wybrać długość gorsetu?

Do ustalenia długości oraz rozmiaru potrzebować będziesz tylko zwykły centymetr.

Pomiar długości jest równie prosty co ustalenie rozmiaru. W niespełna 3 minuty jesteś w stanie sama ocenić w której grupie gorsetów (krótkie, klasyczne, długie) powinnaś szukać swojego wybranka.

W karcie każdego produktu znajdziesz informacje odnośnie jego długości - możesz odczytać ją z zakładki PARAMETRY MODELU, bądź z rysunku konstrukcyjnego, który zamieszczony jest w opisie. Odmierzenie długości gorsetu na swoim ciele pozwoli Ci ustalić czy model ten jest odpowiedni. Poniżej znajdziesz wskazówki jak szybko i skutecznie to zrobić.

Nie sugeruj się jedynie swoim wzrostem przy doborze długości. "Jestem wysoka na pewno muszę wybrać gorset długi!", "Mam 160 cm gorset krótki będzie dla mnie idealny!". Takie myślenie i ocenianie "na oko" może okazać się błędne. To czy jesteś wysoka czy niska nie kwalifikuje Cię od razu do konkretnej grupy.

DŁUGOŚĆ GORSETU mierzysz pionowo - tak jak prezentują to obrazek poniżej

Pomiar najlepiej zacząć delikatnie pod biustem (w granicach 1 cm poniżej dolnej krawędzi obwodu biustonosza), dalej prowadzisz miarkę pionowo w dół poprzez pępek, aż  do końca kobiecej fałdki brzusznej. Ważne, żeby gorset nie zaszedł zbyt nisko, aż na łono - tak nisko zachodzący gorset może uniemożliwić swobodne siedzenie.

 


Jak wybrać gorset na biust - overbust? 

Istotną kwestią przy doborze gorsetu overbust – na biust jest wykończenie i wyprofilowanie dekoltu. W zależności od wielkości Twojego biustu rekomendowany będzie dla Ciebie inny krój. W większości opisów produktów wpisano sugestię dla jakich piersi sugerowany jest dany krój, a na rysunkach konstrukcyjny widać na ile wyprofilowana jest linia dekoltu danego modelu – czy jest on płaski czy głęboki.

Jeśli masz małe piersi powinnaś skupić się na gorsetach z płasko skrojoną linią dekoltu tzw. sweet heart, płaskie serduszko. Przykładem takiego modelu jest WT-004. Wybierając ten krój unikniesz sytuacji, w której biust wpadnie w gorset i nie zostanie ładnie podkreślony. Decydując się na gorset z większym wyprofilowaniem na wysokości biustu mając mniejsze piersi prawdopodobnie musiałabyś zdecydować się na uzupełnienie gorsetu biustonoszem, tak by zebrał i uwydatnił piersi. 
Analogicznie dla większych piersi zalecane są modele z głębszym serduszkiem. Tu wyprofilowanie jest większe przez co pierś ma więcej miejsca na ułożenie, jest bardziej zasłonięta. W przypadku sweet heart duży biust może być, aż nadto wyeksponowany i dać efekt wylewania, uciekania na boki. Przykładem modelu z głębszym wyprofilowaniem na wysokości biustu jest VG-1562.

Należy jednak pamiętać, że dobór gorsetu (w szczególności takiego na biust) to bardzo indywidualna kwestia. Każda z nas ma inne ciało i pewność jak się dany gorset ułoży mamy dopiero po przymiarce. Zdarzało się, że Panie z mniejszymi piersiami wybierały głębszy dekolt, a te z pełniejszym gorsety z linią prostą - nie ma co do tego ścisłych reguł.  

Poniżej opisano bardzo uniwersalny krój gorsetu na biust. 
Od 2016 w swojej ofercie mamy krój Aster, który okazał się bardzo uniwersalną opcją. Na przestrzeni czasu zaobserwowaliśmy, że mogą decydować się na niego Panie z prawie każdym rozmiarze. Zarówno z bardzo małym biustem jak i te z obfitym. Na rysunku konstrukcyjnym zamieszczanym w opisie produktu możesz zaobserwować jak poprowadzone są fiszbiny w tej konstrukcji. Wszywane są pod różnym kątem, poprzecznie tak by jak najlepiej zebrać i uformować biust. Przykładowo taką konstrukcje posiada model VG-10053.
W naszej GALERII KLIENTEK znajdziesz fotografie Pań w tym kroju, są to kobiety o różnych wymiarach, rozmiarach i biustach. Wszystkie prezentują się zjawiskowo 😉
Zamieszczono tam nawet fotografię Pań z biustem około 115 cm!


Jeśli masz pytania, wątpliwości zadzwoń lub napisz do nas:

biuro@gorsety-pl.pl , 600 726 424 – jesteśmy do Twojej dyspozycji.

W serwisie Facebook znajdziesz nas tutaj pod nazwą GORSETY-PL. Dołącz śmiało do blisko 80tys. które nas tam „lajkują”. Obserwować możesz nas również tutaj na naszym Instagramowym koncie gorsety_pl.


Zaprosił nas TVN oraz TVP 2 - zobacz video materiał :

TVP 2 Pytanie na śniadanie

 

TVN Dzień Dobry TVN

Wszelkie treści informacyjne są własnością intelektualną firmy Gorsety-PL chronione prawem Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994 r., Nr 24, poz. 83 z późn. zm.) oraz Ustawa z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych(Dz. U. z 2001 r., Nr 128, poz. 1402 z późn. zm.)

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl