GORSET POD BIUST- JAK ZMIERZYĆ I WYBRAĆ DŁUGOŚĆ?

-ORIENTACYJNE POMIARY DŁUGOŚCI KROJU- 

Gorset Pod Biust- Który wybrać? Długi czy Krótki?


GORSET POD BIUST - UNDERBUST - DŁUGOŚĆ KLASYCZNA 28-29 cm (przód - środek brzucha)

GORSET POD BIUST - UNDERBUST KRÓJ DŁUGI 33-35 cm (przód - środek brzucha)

A.  B. C. 


Przy większości modeli UNDERBUST w opisie produktu sugerujemy dla jakiego wzrostu zalecany jest dany model. Jednak, każda kobieta zbudowana jest inaczej - mamy różne długości torsów. Dlatego często trudno jest jednoznacznie określić poprawną długość gorsetu tylko na podstawie wzrostu.

Wiele Klientek często obawia się czy oby na pewno gorset zakryje fałdkę, tłuszczyk na brzuchu. Warto wykonać orientacyjny pomiar długości, który nakieruje Cię na długość rekomendowaną dla Ciebie. Ustalając długość unikniesz sytuacji, w której po uścisku ciało ucieknie górą, bądź dołem, bo gorset będzie za krótki lub odwrotnie, nie będziesz miała możliwości swobodnego siadania, gdy gorset będzie zbyt długi i wbije się w uda /pachwiny w pozycji siedzącej.

W swojej ofercie posiadamy kilka wariantów: 
modele krótkie około 25-26 cm np. CD-219, klasyczne – 28-29 cm np. VG-16464 i wzory przedłużone 33-35 cm WT-007VG-10052.

Do pomiaru wystarczy nam zwykły centymetr (niektórzy nazywają to "metrówka"). Odmierz długość obu gorsetów tj. 28-29 cm i 33-34 cm, pionowo na środku brzucha - tak jak na rysunku poniżej.

Do pomiaru wystarczy zwykły centymetr,  bądź metrówka. Zaczynasz nieco poniżej 1 cm od biustonosza, dalej prowadzisz miarkę pionowo w dół, poprzez pępek, aż odmierzysz na swoim ciele długość danego modelu (tak jak w przypadku fiszbin znajdziesz te informacje w zakładce parametry, bądź na rysunku konstrukcyjnym). Jeśli odcinek ten zakrywa fałdkę na brzuchu i nie zachodzi na łono oznacza to, że długość jest odpowiednia. 


INFORMACJE DODATKOWE:

Gorset o długości KLASYCZNEJ 28-29 cm- filmik z youtube: młoda dziewczyna Rocio Laura opowiada i prezentuje swój gorset pod biust długość klasyczna 28-29 cm. Gorset na filmie to model LIDIA WT-003 (W celu poznania tego materiału kliknij podkreślone, różowe słowa ).

Gorset DŁUGI 33-35 cm. Długości stalowego zapięcia typu BUSK w długim gorsecie pod biust ma 33 cm co oznacza, że gorset długi z przodu na dł. 33 cm - jest bardzo usztywniony. Zapięciem typu BUSK zbudowane jest w taki sposób: 2 stalowe listewki o szerokości około 1- 1,5 cm każda, łączą się za pomocą stalowych oczek i stalowych grzybków. Jedna listwa wyposażona jest w oczka, a druga w "grzybki". Oczka zaczepiamy o wystające grzybki -podobnie jak w klasycznej haftce (FOTO 1 poniżej: zapięcia typu BUSK ). Po zapięciu złączenie tych dwóch stalowych listewek, daje usztywnienie o szerokości około 2-3 cm. To bardzo dużo, sylwetka staje się mocno usztywniona, wyprostowana z tyłu i z przodu. W opisie gorsetów zawsze podajemy całkowite długość dłuższych gorsetów pod biust. Modele długie najczęściej mają podaną długość ( przód _środek) około 34-35 cm. Jak to odczytać ? Otóż 33 cm to długość jaka ma stalowe zapięcie BUSK plus obszycia w zależności od grubości i twardości tkanin mogą one wynosić 1-2 cm (FOTO 2 poniżej). Obszycia są raczej plastyczne więc nie wbijają się w ciało w pozycji siedzącej. Jeśli długość 28-29 cm nie zakrywa fałdy brzusznej, to sprawdź czy długość 33-35 cm zakrywa brzuch. Pomiaru dokonaj zawsze na stojąco: pionowo, na środku brzucha, tak samo jak na rys. z postacią powyżej.

foto 1 BUSK  foto 2 DŁUGOŚCI 

GORSETY POD BIUST ZAPINANE NA ZAMEK TYPU ZIPP: Dla gorsetów zapinanych na zamek pomiary długości dokonuje się dokładnie w taki sam sposób. Zamek nie jest usztywniany stalowymi listewkami po bokach ma plastyczne fiszbiny spiralne które dają sporą wygodę-szczególnie w pozycji siedzącej. Zapięcie wygina się do przodu do tyłu , zapięcie typu busk się nie wygina.

 


Długość gorsetu pod biust powinna zmierzyć i sprawdzić każda Klientka to pozwali  wybrać odpowiedni kształt i długość gorsetu. Rozmiar wybierajcie na podstawie naturalnego i aktualnego obwodu talii- wybierz rozmiar z tabelki

 


Przykłady - Zły WybórUnderbust Długi

Pamiętaj Gorset Underbust (pod biust) tu zapięcie typu BUSK powinno zakończyć się nad łonem - pod żadnym pozorem nie może nachodzić na łono, ponieważ uniemożliwi  to wygodne siadanie. Na zdjęciu przykład przymiarki za dużego i zbyt długiego gorsetu nachodzącego na łono jeszcze przed zasznurowaniem. Wygodny Gorset powinien gładko, ciasno przylegać do ciała i zakrywać fałdę brzuszną i nie zachodzić zbyt nisko.

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl