GORSET POD BIUST- JAK ZMIERZYĆ I WYBRAĆ DŁUGOŚĆ?

-ORIENTACYJNE POMIARY DŁUGOŚCI KROJU- 

Gorset Pod Biust- Który wybrać -Długi czy Krótki?


Gdzie na stronie sklepu sprawdzamy długość wybranego modelu?

Każdy model gorsetu nad opisem ma czerwoną zakładkę informacyjną PARAMETRY MODELU- tam znajdziecie wszystkie długości i opis konstrukcji wybranego wzoru. Jeśli pod opisem gorsetu zamieszczono rysunek konstrukcyjny danego kroju - to z rysunku również można odczytać długości. Można to również zauważyć patrząc na zdjęciu na kształt gorsetu. Jak to zrobić czytajcie poniżej. Gorsety zwykle mają 3 długości: gorset krótki, klasyczny i długi.

GORSET POD BIUST - KRÓTKI  (24-26 cm przód - środek brzucha) przykład  CD-219,

zwykle mają kształty jak na zdjęciach poniżej- krótkie boki

   

GORSET POD BIUST - KLASYCZNA DŁUGOŚĆ (28-29 cm przód - środek brzucha) przykład  VG-16464

Taki kształt mają gorsety klasyczne łatwo to zauważyć patrząc na zdjęcia. To najczęsciej poszukiwana długość gorsetu. Sprawdza się często nawet w przedziałach od 158 cm do 171-172 cm wzrostu

zwykle mają kształty jak na zdjęciach poniżej

GORSET POD BIUST -DŁUGI (33-35 cm przód - środek brzucha) przykłady WT-007VG-10052. Zwróć uwagę na kształt kroju.

zwykle mają kształty jak na zdjęciach poniżej-przedłużane na dole

A.  B. C. 

Przy większości modeli gorsetów POD BIUST w opisie produktu sugerujemy dla jakiego wzrostu zalecany jest dany model. Jednak, każda kobieta zbudowana jest inaczej - mamy różne długości torsów. Dlatego często trudno jest jednoznacznie określić poprawną długość gorsetu tylko na podstawie wzrostu.

Wiele Klientek często obawia się czy oby na pewno gorset zakryje fałdkę, tłuszczyk na brzuchu. Warto wykonać orientacyjny pomiar długości, który nakieruje Cię na długość rekomendowaną dla Ciebie. Ustalając długość unikniesz sytuacji, w której po uścisku ciało ucieknie górą, bądź dołem, bo gorset będzie za krótki lub odwrotnie, nie będziesz miała możliwości swobodnego siadania, gdy gorset będzie zbyt długi i wbije się w uda /pachwiny w pozycji siedzącej.

Do pomiaru wystarczy nam zwykły centymetr (niektórzy nazywają to "metrówka"). Odmierz długość gorsetów który wybrałaś na swoim ciele (np. 25-26 cm lub 28-29 cm lub 33-34 cm). Informacje o długości wybranego modelu znajdziesz w czerwonej zakładce nad opisem produktu. Zakładka zatytułowana  "parametry modelu" lub/i na rysunku konstrukcyjnym pod opisem ( nie wszystkie modele mają rysunek konstrukcyjny).

Miarę  ściągasz pionowo -na środku brzucha - tak jak na rysunku poniżej. Prowadź miarkę zawsze po ciele.

Pomiar najlepiej zaczynasz najlepiej nieco poniżej 1 cm dolnej krawędzi obwodu biustonosza, dalej prowadzisz miarkę pionowo w dół poprzez pępek, aż odmierzysz na swoim ciele długość danego modelu. Jeśli odcinek ten zakrywa fałdkę na brzuchu i nie zachodzi na łono oznacza to, że długość jest odpowiednia. 


INFORMACJE DODATKOWE:

Gorset o długości KLASYCZNEJ 28-29 cm- filmik z youtube: młoda dziewczyna Rocio Laura opowiada i prezentuje swój gorset pod biust długość klasyczna 28-29 cm. Gorset na filmie to model LIDIA WT-003 (W celu poznania tego materiału kliknij podkreślone, różowe słowa ).

Gorset DŁUGI 33-35 cm. Długości stalowego zapięcia typu BUSK w długim gorsecie pod biust ma 33 cm co oznacza, że gorset długi z przodu na dł. 33 cm - jest bardzo usztywniony. Zapięciem typu BUSK zbudowane jest w taki sposób: 2 stalowe listewki o szerokości około 1- 1,5 cm każda, łączą się za pomocą stalowych oczek i stalowych grzybków. Jedna listwa wyposażona jest w oczka, a druga w "grzybki". Oczka zaczepiamy o wystające grzybki -podobnie jak w klasycznej haftce (FOTO 1 poniżej: zapięcia typu BUSK ). Po zapięciu złączenie tych dwóch stalowych listewek, daje usztywnienie o szerokości około 2-3 cm. To bardzo dużo, sylwetka staje się mocno usztywniona, wyprostowana z tyłu i z przodu. W opisie gorsetów zawsze podajemy całkowite długość dłuższych gorsetów pod biust. Modele długie najczęściej mają podaną długość ( przód _środek) około 34-35 cm. Jak to odczytać ? Otóż 33 cm to długość jaka ma stalowe zapięcie BUSK plus obszycia w zależności od grubości i twardości tkanin mogą one wynosić 1-2 cm (FOTO 2 poniżej). Obszycia są raczej plastyczne więc nie wbijają się w ciało w pozycji siedzącej. Jeśli długość 28-29 cm nie zakrywa fałdy brzusznej, to sprawdź czy długość 33-35 cm zakrywa brzuch. Pomiaru dokonaj zawsze na stojąco: pionowo, na środku brzucha, tak samo jak na rys. z postacią powyżej.

foto 1 BUSK  foto 2 DŁUGOŚCI 

GORSETY POD BIUST ZAPINANE NA ZAMEK TYPU ZIPP:

Dla gorsetów zapinanych na zamek pomiary długości dokonuje się dokładnie w taki sam sposób. Zamek nie jest usztywniany stalowymi listewkami. Po bokach ma stalowe fiszbiny spiralne które wyginają się w pożądanym kierunku gwarantując nieco większą  wygodę w pozycji siedzącej. Zapięcie wygina się do przodu do tyłu , zapięcie typu busk jest bardzo sztywne i się nie wygina. Myślicie teraz pewnie, po co takie sztywne zapięcie i te stalowe listwy itd itd.???  Otóż zapięcie w gorsecie musi być sztywne , dzięki temu prostuje sylwetkę i spłaszcza wystający brzuch - patrząc z profilu brzuch może wyglądać nawet płasko jak  deska.

Długość gorsetu pod biust powinna zmierzyć i sprawdzić każda Klientka to pozwali  wybrać odpowiedni kształt i długość gorsetu.

Rozmiar gorsetu wybierajcie na podstawie naturalnego i uwaga! aktualnego! obwodu talii- Musisz znać dokładne aktualne wymiary - zmierz swój obwód talii w cm i wybierz rozmiar z tabelki. Nie rób nic " na oko".

Przykład: dla naturalnej talii 76 cm wybieram rozmiar 26 cali

 


Przykłady - Zły Wybór -  zbyt długi gorset pod biust

Pamiętaj wybierając gorset zapięcie typu BUSK powinno zakończyć się nad łonem - pod żadnym pozorem nie może nachodzić na łono, ponieważ uniemożliwi  to wygodne siadanie. Na zdjęciu przykład przymiarki za dużego i zbyt długiego gorsetu nachodzącego na łono jeszcze przed zasznurowaniem. Wygodny Gorset powinien gładko, ciasno przylegać do ciała i zakrywać fałdę brzuszną i nie zachodzić zbyt nisko.

Przykłady - Zły Wybór - zbyt długi gorset na biust

Poniżej  widzimy gorset overbust czyli gorset na biust, który zachodzi na łono, to kolejny przykład zbyt długiego gorsetu. 

   

Co się dzieje gdy gorset jest zbyt długi?

W pozycji siedzącej zbyt długi gorset może stać się mało wygodny, opierać się niemal o uda lub wypychać zbyt mocno piersi w kierunku brody.

Na zdjęciu powyżej widzimy co się stało w zbyt długim gorsecie gdy modelka usiadła na bardzo niskim fotelu. Pamiętajmy też, że niskie fotele mamy też w samochodach.


dodatkowa uwaga: wystrzegajcie się internetowych porad od amatorek, domorosłych ekspertek od gorsetów- to że ktoś ma w szafie kilak gorsetów, bardzo je lubi, nosi je regularnie i  pisze o tym w sieci ( np. blog, social media ..) to zwykle nie oznacza, że taka osoba jest przygotowana by doradzać osobą o zupełnie innej sylwetce, innym wieku czy wzroście. Inna sprawa gdy wzrost, sylwetki i wiek są zbliżone. Oczywiście bardzo dobrze gdy taka osoba ocenia, jakość, tkaniny, wykonanie, fajnie gdy opisuje swoje ( zaznaczam swoje !!!) doświadczenia-jednak co dzieje się w danym kształcie czy formie gorsetu gdy figura, wiek lub wzrost nie są do siebie zbliżone? W naszej firmie jak wiecie świadczymy usługę przymiarek na miejscu w siedzibie firmy- każdego dnia mierzymy różne fasony, grubości i długości  gorsetów na najróżniejszych sylwetkach i wzrostach. Przychodzą do nas Panie w wieku od lat 16 do 79. Tak, tak 79 lat ma nasza najstarsza stała klientka-czyż to nie piękne? Dopiero te doświadczenia zebrane przez ponad 5 lat pracy z klientkami podczas codziennych przymiarek : sprawiły, że  odważyłyśmy się pisać szerzej swego rodzaju szersze poradniki dla wszystkich. Zapisujemy tu najczęściej zauważane podczas przymiarek efekty i mankamenty, poznajemy potrzeby gorsetowe naszych Klientek w zależności od budowy ciałach, wieku czy wzrostu. Klientki mają też różne oczekiwania od gorsetów. Od początku mamy też kontakt z technologami i projektantami gorsetów, którzy wielokrotnie wyczulili nas na co należy zwracać szczególną uwagę i czemu służą poszczególne rozwiązania konstrukcyjne. To co jest dobre dla osoby noszącej gorset w rozmiarze 20 czy 22 cale o średnim wzroście nie koniecznie sprawdzi się u Pań z większą ilością tkanki tłuszczowej na ciele. Inaczej zachowuje się ciało dwudziestolatki, a inaczej Pani po 40 -ce i po 2 porodach. Pisanie że taki sam gorset można kupić na allegro za 80 zł jest naprawdę niepoważne i prowokacyjne. Portale Allegro, Alibaba posługują się tylko zdjęciami renomowanych producentów oferując niby te same produkty. Prawdziwe gorsety wyszczuplające które spełniają swoją funkcję   kosztują znacznie więcej w cenie hurtowej nawet w Azji.

Przykład: niedawno jedna Pani, a  obecnie już nasza klientka na pewnym blogu znalazła porady oraz same zachwyty nad gorsetami z polskich internetowych sklepów X i Y.   Blogerka -przedstawiająca siebie jako eksperta od gorsetów zachwycała i polecała wszystkim ogólnie - gorsety z tych sklepu, podkreślając  jako największy atut to  że są cienkie, bardzo plastyczne, lekkie itd itd- przy okazji  zostały  skrytykowane ogólnie nasze gorsety,  tak jakby w naszej  ofercie znaleźć można jeden typ konstrukcji, grubości i długości. Krytykuje je  w porównaniu z polecanymi jako sztywne, ciężkie itd. zupełnie nie zwraca w swoich poradach uwagi na różnorodność  naszej oferty- nie zauważa w ogóle na różnice konstrukcyjne w oferowanych przez nas gorsetach. Problem w tym, że osoby udzielające internetowo porady oparte wyłącznie na bazie własnych doświadczeń  nigdy nie wspominają na co należy zwracać uwagę, przy mniej idealnych sylwetkach, wymagających konkretnej korekcji.

Niestety cienkie, mięciutkie, plastyczne gorsety doskonale leżą na super szczupłych sylwetkach, na młodym jędrnych ciałkach, które nie wymaga wyraźnej korekcji, modelowania oraz maskowania tego co chcemy poprawić. Blogerka polecająca WSZYSTKIM takie gorsety jest bardzo drobna młoda i nosi rozmiar gorsetu 20-22 cal. Pani w wieku 40 lat ( rozmiar 40-42) idąc za poradą młodej "ekspertki" zdecydowała się na zakup 2  wzorów. Niestety nigdzie na blogu autorka bloga nie wspomina  że miękki, cienki gorset z jednej warstwy tkaniny, z 10 cieniutkimi fiszbinami nie poradzi sobie z nadmiarem ciałka- zrobi nic innego jak tzw. efekt "szynki w gumce". W cienkim gorsecie zostaje tylko mocno ściśnięta talia, a pozostałe ciało wylewa się górą i dołem. Gorset zupełnie nie poradzi sobie z korekcją i modelowaniem. 

UWAGA! Nie każda kobieca sylwetka może koncentrować się tylko i wyłącznie na wąskiej wyszczuplonej maksymalnie talii.  Poniżej udostępniamy zdjęcia tej Pani na których widać w zbliżeniach efekt w polecanych [przez domorosłą internetową " ekspertkę " ] gorsetach wyszczuplających. Oceńcie Panie same - czy w polecanych wszystkim gorsetach danej marki dokonała się korekta i wyszczuplenie. Nie twierdzimy, że to zły gorset, ale na pewno to nie jest gorset dla każdego. Szukajcie porad u sprzedawców praktykujących przymiarki osobiste. Szukajcie gorsety o różnych długościach, grubościach, twardościach i różnym stopniu usztywnienia. Na naszej stronie prawie zawsze w opisie modelu dopisujemy uwagę czy dany gorset jest zbyt sztywny dla szczupłych osób, lub zbyt miękki dla osób z nadwagą. Cały czas zwracamy uwagę na długość gorsetów. Zdarza się że osoby otyłe i  niskie mogą też potrzebować długi gorset- pomimo małego wzrostu. Zwracamy uwagę na budowę sylwetki osoby o prostej sylwetce nie powinny kupować zbyt pękatych gosetów. Pomagamy dobierać gorsety także dla Pań starszych, dla Pań z mankamentami figury, dla Pań z  opadającym brzuchem lub wiotkimi  piersiami. Od pewnego momentu nieustannie poszerzamy nasze opisy dzięki codziennej praktyce przymiarek i nowym spostrzeżeniom.

Gorsetowa katastrofa-źle dobrana konstrukcja i fason gorsetu.

Zbyt miękki i zbyt plastyczny gorset

brak właściwej korekcji i modelowania

  gorsetowa katastrofa

gorsetowa katastrofa

 

gorsetowa katastrofa

 gorsetowa katastrofa

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl